7 roślin, które przynoszą do domu pecha i biedę

Rośliny domowe to prawdziwy skarb dla domu każdego z nas. Oczyszczają powietrze, wzbogacają dom w tlen, upiększają wnętrze i uszczęśliwiają naszą duszę. Co więcej, w wielu kulturach uważa się, że rośliny mogą przyciągać do domu szczęście, miłość lub pecha. 

Monstera

Monstera może urosnąć do imponujących rozmiarów i jest niewysychającym źródłem tlenu. Nic dziwnego, że można ją znaleźć nie tylko w ogrodach publicznych, ale także w domach wielu z nas. Ale choć jest piękna, jest też niebezpieczna. Monstera to toksyczna roślina, która przyciąga negatywną energię, żywi się energią życiową i przynosi nieszczęście do domu.

Sansevieria

Ogon szczupaka, język teściowej, język diabła, roślina węża to tylko niektóre z nazw tej rośliny, zaczerpnięte z rumuńskiego folkloru. Sansevieria to roślina, która produkuje dużo tlenu i przynosi dużo pecha. Przyciąga negatywne energie, kłótnie, napięcia i nerwowość między członkami rodziny.

Kaktus

Kaktus jest uważany za roślinę samotności, więc nie powinnaś przynosić go do domu, jeśli chcesz mieć szczęśliwą rodzinę. Ta roślina to prawdziwy wampir energetyczny, żywiący się twoją radością, pewnością siebie i dobrobytem. Dopóki nic nie zostanie. Jest prawdziwym magnesem na pecha, biedę i samotność. Może również zepsuć relacje między ludźmi i uczynić ich wrogami.

Wilczomlecz

Rodzina wilczomleczowata obejmuje ponad 2000 gatunków roślin, w tym kwiaty rosnące w warunkach domowych. Ale oprócz egzotycznego, ładnego i pozornie nieszkodliwego wyglądu rośliny te są dość niebezpieczne. Przyciągają do domu złe duchy. W kulturze chińskiej wilczomlecze kojarzy się z niebezpieczeństwem i grzechem. Nie bez powodu jej sok powoduje oparzenia i podrażnienia skóry, a po spożyciu nawet ostre zatrucie.

Orchidea

Orchidea jest rośliną dwupienną. Ten kwiat ma niesamowitą zdolność pochłaniania negatywnej energii i wnoszenia dobrego samopoczucia do domu. Ale nie zaleca się trzymania go w sypialni, aby nie przyciągać tam pecha. Najlepszym rozwiązaniem do umieszczenia tego kwiatu jest łazienka lub salon. Również storczyk musi być starannie pielęgnowany, ponieważ jego stan wpływa na atmosferę w domu.

Kliwia

Kliwia kwitnie raz lub dwa razy w roku. Ale jak to kwitnie! Ta roślina o pomarańczowych kwiatostanach i zielonych liściach jest bardzo atrakcyjna i niebezpieczna. Jego sok zawiera likorynę, toksyczny krystaliczny alkaloid, który może powodować nudności, a nawet paraliż, jeśli jest spożywany w dużych ilościach. Jednocześnie mówi się, że jest jak kuszący owoc.

Bluszcz

Sama roślina jest dość toksyczna, więc jeśli masz dzieci lub zwierzęta, które mogą przypadkowo zjeść liść, najlepiej unikać tego kwiatu. Ponadto bluszcz zatruwa energetyczne tło w domu, wywołując kłótnie, napięcia i nerwowość. Na szczęście od wiosny do jesieni tę roślinę można wynieść na balkon.