7 roślin, dzięki którym poczujesz się lepiej

Kto jeszcze nie wie, że rośliny domowe dają nam oprócz przyjemności ich podziwiania, powietrze wzbogacone w tlen?

Prawdopodobnie wszyscy to wiedzą!

Ale niewiele osób wie, że absorbują toksyny z powietrza, nawilżają je, poprawiają energię w pomieszczeniu oraz stan fizyczny i psychiczny przebywających w nim osób.

Już w ubiegłym wieku naukowcy z NASA wykazali, że obecność roślin w pokoju likwiduje 87% szkodliwych substancji w powietrzu w ciągu zaledwie 24 godzin.

Trudno w to uwierzyć? Zostań z nami i przekonaj się, że nie tylko kaktusy ochronią cię przed promieniowaniem i toksynami.

Są to również kwiaty domowe, które powinny być w twoim domu.

Geranium

Oprócz oczyszczania powietrza geranium zmniejsza nadmierną wilgotność, łagodzi zmęczenie i depresję, poprawia sen, zmniejsza bóle głowy, zapobiega przeziębieniom i zwiększa czujność.

Lekarze potwierdzają, że geranium ma właściwości lecznicze, przeciwnowotworowe, przeciwbakteryjne, przeciwreumatyczne i przeciwzapalne.

Chlorophytum – zielistka

Jest to idealna roślina dla tych, którzy przeprowadzają się do nowego domu. Czy wiesz dlaczego?

Ponieważ pochłania formaldehydy z powietrza – substancje w materiałach budowlanych i dym papierosowy.

Najciekawsze jest to, że im bardziej szkodliwe jest środowisko, w którym się znajduje, tym bardziej rośnie.

Aloes

Nazywany także rośliną uniwersalną, ma niezwykle wiele właściwości i zalet:

wzmacnia układ odpornościowy, poprawia trawienie, leczy rany, pomaga w przeziębieniach, oparzeniach i tworzy przyjemną energię w domu.

Dlatego jeśli często kłócisz się ze swoim partnerem lub członkami rodziny, koniecznie zdobądź tę cudowną roślinę, a nie pożałujesz!

Drzewo cytrynowe

Cytryna imponuje swoimi właściwościami. Oprócz zabijania bakterii i oczyszczania powietrza, jest przydatna w stresujących sytuacjach, zapewniając energię, dobry nastrój i wysoką wydajność.

Owoc cytryny jest również nazywany symbolem witalności, a jego liście są prawdziwymi dystrybutorami aromatu, złożonego z 85 składników odżywczych.

Rozmaryn

Niesamowity antyseptyczny rozmaryn był używany do czyszczenia powietrza aż do XX wieku w europejskich szpitalach. Korzystne właściwości tej rośliny obejmują różne rodzaje przeciwutleniaczy, które zawiera. Roślina jest bogata w kompleks witamin z grupy B, dużych ilości witamin A i C. Rozmaryn pomaga również w przypadku zmęczenia, depresji i utraty koncentracji. Ponadto jego aromat pomaga w przeziębieniu i zapaleniu oskrzeli.

Mięta

Czy wiesz, że jej zapach ożywia?

Mięta ma korzystny wpływ na układ nerwowy, zmniejsza zmęczenie, podrażnienia i energetyzuje. Pomaga również w migrenach i bezsenności. Amerykańscy naukowcy zalecają miętę w doniczkach, dla tych, którzy często pracują przed monitorem komputera.

Figowiec

Najbardziej zalecany dla osób mieszkających w pobliżu autostrad. Figowiec dobrze przyciąga kurz i niszczy bakterie.

Ponadto roślina ta pochłania ujemną energię pomieszczenia, co sprawia, że ​​mieszkańcy są bardziej aktywni i szczęśliwi.

Czy posiadasz już roślinę, która daje ci radość? Jeśli jeszcze jej nie, zalecamy rozpoczęcie od jednej z tych 7!

Podziel się swoją opinią w komentarzach i zasubskrybuj kanał, aby nie przegapić nowych przydatnych wskazówek!

Leave a Reply