7 rodzajów grzywek odpowiednich dla wszystkich typów twarzy

„Nasze serca domagają się zmiany!” Jeśli kobieta chce zmiany, jej ręce zwykle sięgają po grzywkę. Dzięki temu może bardzo zmienić swoją twarz, grzywka może pomóc jej wyglądać znacznie młodziej, a tym samym może odegrać nową rolę w swoim życiu. Przyjrzyjmy się 7 typom twarzy i powiedzmy, które grzywki im odpowiadają.

Okrągła twarz

Aby zawęzić okrągłą twarz, możesz zrobić bujną grzywkę, ułożone lekko z jednej strony. Idealną opcją są również schodkowe grzywki, delikatnie przechodzące w główne kosmyki włosów znajdujące się na policzkach. Ważnym szczegółem jest gęstość grzywki. Cienkie grzywki będą wyglądać na zbyt cienkie, więc musisz je grubiej przyciąć.

Kwadratowa twarz

Aby kwadratowa twarz była mniej rzucająca się w oczy, możesz wykonać wydłużoną grzywkę po bokach. Ale to nie powinno być w ciągłej linii, zaczynając od środka czoła. Pionowa linia wizualnie rozciągnie twarz.

Twarz w kształcie serca

Jeśli czoło jest zbyt duże w stosunku do podbródka, grzywka boczna pomoże to skorygować. W zależności od koloru włosów i gęstości brwi grzywka może być gruba lub lekko niechlujna. Ale pamiętaj, aby ułożyć grzywkę na bok, rozciągając ją do ucha.

Owalna twarz

Choć wszystko pasuje do owalu twarzy i nie ma potrzeby go harmonizować, to grzywka może po prostu ożywić wygląd, nadać akcent, zamaskować indywidualne niedoskonałości skóry. Wersja klasyczna to lekka grzywka, lekko niedbała przy brwiach, idealnie przycięta. Kobiety preferują również bardzo krótkie grzywki do takiego typu twarzy. 

Wąskie czoło

Możesz odwrócić uwagę od małej szerokości czoła grubą skośną grzywką. Przełamie prostej linii czoła i brwi, przeniesie uwagę na oczy. Grzywka boczna może być krótka do ucha lub wydłużona do szyi. Zanim zaczniesz eksperymentować, upewnij się, że masz niskie czoło. 

Szerokie czoło

Szerokie czoło nie zawsze musi być zamaskowane. Ale jeśli posiadasz jakieś niedoskonałości na twarzy, lepiej zamaskować je grzywką. Kształt grzywki zależy od typu twarzy. Ale w przypadku wysokiego czoła ważna jest gęstość grzywki, w przeciwnym razie może pojawić się efekt bardzo rzadkich włosów.