7 rodzajów biżuterii, którą nosisz niewłaściwie, czyli jak nie wyglądać źle

„Dekoracja” dyskretnie informuje o tym, co ma ozdobić. To znaczy, żeby kobieta była elegancka, pełna wdzięku i stylowa. Ale niestety jeden zły krok w wyborze wystroju – a wszelkie wysiłki, aby odpowiednio dobrać swoją garderobę, mogą pójść na marne. Mówimy o najczęstszych błędach w noszeniu biżuterii, które wyglądają śmiesznie i po prostu krzyczą o złym guście.

Biżuteria pasująca do ubrań

W żadnym wypadku nie należy nosić biżuterii w tym samym odcieniu co ubrania. Oznacza to, że wcale nie trzeba kupować bursztynu do czerwonej torby, nosić rubinów pod czerwonym beretem i szafir- tylko z niebieską sukienką lub bluzką. Takie podejście jest co najmniej nudne, co najwyżej przestarzałe.

Gra kontrastów lub akcentów jest nadal mile widziana. A w umiejętnej prezentacji bardzo łatwo stworzyć świeży i elegancki wizerunek.

Biżuteria poza tematem

Skoncentruj się na ogólnym stylu ubioru. Na przykład duży złoty łańcuszek nie nadaje się na wizerunek romantycznej nimfy, ale lekka bransoletka lub naszyjnik w pastelowych kolorach – z akwamarynu lub pereł – jest całkiem niezły.

Masywne kolczyki w kształcie koła nie ozdobią biznesowej kobiety na ważnym spotkaniu, a droga bransoletka na nadgarstku z pewnością będzie zbędna w klubie fitness, na plaży czy na stoku narciarskim.

Zestawy biżuterii

Zestawy biżuterii, przez długi czas nie były zbyt modne. Wyglądają śmiesznie, a dodatkowo automatycznie dodają „pięć”  lat do wieku i sprawiają, że wyglądamy ociężale. Z jakiegoś powodu od razu nasuwają się skojarzenia z klejnotami rodzinnymi.

Ale nikt nie zadaje sobie trudu eksperymentowania i cieszenia się biżuterią z zestawu osobno. Pole do eksperymentów jest więc po prostu ogromne.

Efektowne ozdoby do efektownych ubrań

Noszenie dużej, wulgarnej biżuterii z jasnymi ubraniami również wygląda bardzo źle.

Oznacza to, że sukienka z cekinami lub cyrkoniami nie potrzebuje diamentów. Ogólnie. Nawet jeśli dane kolczyki są „najlepszymi przyjaciółkami kobiety”. Zachowaj lepiej te kolczyki na inną okazję.

 

A w przypadku jasnych, na przykład neonowych rzeczy, lepiej wybrać biżuterię średniej wielkości, która nie jest zbyt rzucająca się w oczy. Bo wszystko na raz wygląda komicznie.

Za duż0 kamieni

Wielokolorowe kamienie nie są zbyt lubiane. Najczęściej wyglądają tanio i bez smak. Wyjątkiem mogą być perły, diamenty i cyrkon.

Naszyjnik do dekoltu

Najlepszy jest przylegający łańcuszek do szyi, dopasowany w zależności od rozmiaru dekoltu sukienki lub bluzki. Pozwól biżuterii swobodnie wisieć na szyi i przybierać dowolny chaotyczny kształt. W świecie, w którym króluje minimalizm i asymetria, taka prezentacja jest na najwyższym poziomie.

Więcej pierścionków na jednej ręce

Zasada stylu mówi: na dłoni powinien być tylko jeden akcent. Dotyczy to szczególnie dużego pierścionka z masywnym kamieniem, ale noszenie jednego dużego pierścionka i kilku mniejszych jest mile widziane.

Ale nie zapominaj, że dla młodych kobiet lepsze jest noszenie przezroczystych lub jasnych kamieni, ponieważ ciemne i nasycone kamienie mogą się znacząco nas postarzać.

Oto etykieta do biżuterii. Kto by pomyślał, że biżuteria też rządzi się swoimi prawami!