7 ras najbardziej czułych i posłusznych kotów!

Okazuje się, że istnieją rasy kotów, które uchodzą za bardzo posłuszne i uległe. Zobaczmy, jakie one są! W rzeczywistości, nie oszukujmy się, nie ma kotów idealnych, mówiąc behawioralnie. Nie są robotami, które wykonują to samo polecenie w ten sam sposób za każdym razem. W ogóle nie możesz kontrolować kotów. Ale możesz się z nimi przyjaźnić.

Radgoll

Ragdoll może zdecydowanie zająć pierwsze miejsce pod względem posłuszeństwa, przywiązania i cierpliwości. Ma po prostu anielską osobowość. To posłuszeństwo i bezwarunkowe oddanie się jego osobie może przerodzić się w katastrofę dla Ragdolla. Ten kot w ogóle nie wie, jak się bronić.

Często takie koty są dręczone przez okrutne dzieci. Na ulicy ragdoll generalnie nie może przeżyć. Wystarczy wziąć kotka w ramiona, a on wisi w nich i bardzo mu się to poodba. Ogólnie rzecz biorąc, koty tej rasy są bezgranicznie przywiązane do właściciela, chorują z samotności, a nawet mogą umrzeć.

Rasa jest bardzo rozpowszechniona na całym świecie. Zwłaszcza w Ameryce i Anglii.

York Chocolate

York Chocolate, choć jest kotem, nigdy nie chodzi sam. Idzie wyłącznie w parze z właścicielem. Koty te są w stanie w pełni przystosować się do swoich właścicieli, ich codziennych zajęć i przyzwyczajeń. Yorka można zabrać na spacer, świetnie czuje się na smyczy. Przedstawiciele tej rasy nie lubią jednej rzeczy – samotności. Jest nawet takie powiedzenie: „Jeśli masz Yorka, już nigdy nie będziesz sama”

Najciekawsze jest to, że pomimo tego, że czekoladowy York jest hybrydą kotów perskich i syjamskich, udało mu się nie odziedziczyć złych cech charakteru swoich przodków. Yorki są bardzo przyjazne, posłuszne i uległe.

Selkrik Rex

Ale w przypadku Selkirk Rex wszystkie zalety ras, które brały udział w powstaniu tego kota (brytyjska, perska i egzotyczna) zebrały się w cudowne połączenie. To bardzo spokojna, miła, posłuszna i ogólnie bezproblemowa rasa kota.

Siedzi tak, na fotelu, jak miś z odległego dzieciństwa, dotrzymując towarzystwa swojemu panu. Jeśli chcesz, pobawi się, ale nie zniszczy przy tym całego domu. Jeśli chcesz, wysłucha cię, jeśli będziesz potrzebowała porozmawiać. Doskonała to jest rasa!

Kot Birmański

Wizualnie kot birmański wygląda podonie jak ragdoll, więc czasami ludzie je mylą. Jednak w przeciwieństwie do Ragdoll, który pojawił się całkiem niedawno, jest to bardzo stara rasa.

Kot birmański ma wspaniały charakter, jest bardzo posłuszny i przyjacielski, o szlachetnych manierach. Jeśli nie lubisz kotów, których nie można trzymać, kot birmański jest dla ciebie. Te samotne koty naprawdę chcą być trzymane.
Ten wspaniały medal ma też drugą stronę. Kot birmański jest bardzo zazdrosny. I będzie bardzo urażony, jeśli poświęcisz mu trochę uwagi, przechodząc do innych zwierząt. Nie przeszkadza to jednak temu kotu dobrze dogadywać się ze wszystkimi kotami i psami, które mieszkają w twoim domu.

Kot Burmski

Kot burmski to niezwykle udane połączenie spektakularnego wyglądu ze wspaniałym charakterem. Są posłuszne, całkowicie nieagresywne, przyjacielskie i dobrze dogadują się ze wszystkimi zwierzętami domowymi, w tym z psami. Może dlatego ta rasa jest jedną z najpopularniejszych.

Kolejną oczywistą zaletą tych kotów jest to, że są przyjazne dla dzieci i są w stanie wytrzymać ich dokuczanie i figle bez użycia zębów i pazurów. W razie potrzeby bawią się również z dziećmi.

Kot Lamparci

Szybko przywiązują się do swoich właścicieli. Wielu właścicieli uważa, że ​​są zdrowi właśnie z powodu niekończących się „przytulań” ze swoimi kotami. Te koty dają z siebie wszystko, by jak najczęściej wskakiwać na klatkę piersiową właściciela lub kurczowo trzymać się jego boku i mruczeć wolno.

Munchkin

Munchkin jest inteligentny i bystry, towarzyski, posłuszny i cierpliwy. Wcale nie jest agresywny. Mają jednak małą wadę. Te ciekawskie koty to desperackie kleptomanki, więc jeśli masz takiego zwierzaka, schowaj kosztowności.

Ponieważ koty, podobnie jak ludzie, mają zupełnie inne osobowości, nikt nie da Ci gwarancji, że Twój kot będzie Ci posłuszny bez zastrzeżeń i bezgranicznie Cię pokocha. Chociaż jeśli spróbujesz, otrzymasz wzajemność.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!