7 powodów, dla których rodzina królewska nie lubiła księżnej Diany!

Ikona stylu, kochająca matka, filantropka – księżna Diana była szczerze kochana na całym świecie. Członkowie rodziny królewskiej podkreślali jednak, że Lady Spencer nigdy nie będzie wzorową synową ani idealną żoną dla księcia. Łamała protokół, nie bała się mówić tego, co myśli i postępowała wbrew pałacowym tradycjom. Oto 7 powodów, dla których rodzina królewska nie lubiła księżnej Diany!

#1. Była „zbyt” niezależna

Diana miała prawdziwie buntowniczego ducha i była bardzo niezależna: lubiła sama decydować, w co się ubrać, gdzie iść i co robić, i pozostała wierna swoim zasadom nawet po ślubie z księciem Karolem.

Mimo tradycji wybrała własny pierścionek zaręczynowy, napisała przysięgę małżeńską i wybrała imiona swoich dzieci. Wiadomo, że książę Karol chciał nazwać swoich spadkobierców Arturem i Albertem, ale Lady Di uznała ten wybór za staromodny i uparła się, by nazwać ich William i Harry.

#2. Dla Diany rodzina była ważniejsza niż status

Służenie krajowi zawsze było mottem brytyjskiej monarchii. Ale Diana mogła zaniedbać oficjalne królewskie obowiązki dla dobra swoich synów.

Podczas gdy wcześniej królewskich dziedziców wychowywały nianie i guwernantki, Diana nalegała, by William i Harry uczęszczali do szkoły powszechnej. A William został pierwszym księciem koronnym, który chodził do szkoły publicznej.

Pozwalała książętom nosić dżinsy i czapki z daszkiem, wychodziła z nimi na hamburgery i uczestniczyła w oficjalnych imprezach.

#3. Księżna Diana nosiła odważne ubrania

Stroje księżnej Diany zawsze były wyraziste i nieco prowokacyjne. Diana nie wahała się nosić sukienek z odkrytymi plecami i ramionami, minispódniczek i głębokich dekoltów, łamiąc wszystkie pisane i niepisane zasady królewskiej etykiety. Jej ulubioną marką był Versace, jedna z najodważniejszych marek lat 90-tych.

#4. Księżna Diana była szczera z prasą

Dziennikarze uwielbiali Dianę i nie bała się nawiązać dialogu z prasą. W 1995 roku udzieliła swojego najsłynniejszego wywiadu dla BBC, w którym opowiadała o swoim życiu osobistym: problemach małżeńskich, kochanki męża, nowych romantycznych związkach i macierzyństwie. Diana nie ignorowała niewygodnych pytań i próbowała – choć prawie bezskutecznie – kontrolować prasę i paparazzi. Nawiasem mówiąc, po tym wywiadzie Elżbieta II zażądała od Karola rozwodu z Dianą.

#5. Nie było dla niej tematów tabu

Diana poświęciła dużo czasu na działalność charytatywną. Pomagała ludziom, którzy przeżyli wojnę, stracili bliskich, byli ciężko chorzy. Diana nie bała się mówić publicznie o problemach globalnych, a także o swoich osobistych doświadczeniach. Przyznała na przykład, że z powodu problemów z mężem i ciągłego nękania prasy rozwinęła się u niej bulimia, niska samoocena, problemy ze zdrowiem psychicznym, a nawet tendencje samobójcze.

#6. Uwielbiała się bawić

Według plotek Diana często uciekała z Pałacu Kensington, aby odwiedzić lub na imprezę.
Wtajemniczeni twierdzą również, że sam Freddie Mercury – bliski przyjaciel księżniczki – pomógł jej kiedyś przebrać się za mężczyznę i zabrał ją do baru, gdzie on i Lady Dee siedzieli do rana.

#7. Rodzina królewska była zazdrosna o Dianę

Ludzie natychmiast zakochali się w Dianie po tym, jak ona i Charles ogłosili swoje zaręczyny. Lady Dee miała wtedy około 20 lat. Mieszkała z przyjaciółmi w Londynie, chodziła na imprezy, pracowała w przedszkolu – a ludzie, widząc prostą dziewczynę w pannie młodej księcia, napełnili ją ciepłem i współczuciem.

Po ślubie popularność Diany tylko nabrała rozpędu: ona, a nie Karol czy księżniczka Anna – córka Elżbiety II – była cały czas w centrum uwagi. Nawet poza Wielką Brytanią, w USA czy Australii Diana była znana i kochana. A ona sama z łatwością komunikowała się zarówno z gwiazdami świata, jak i zwykłymi ludźmi.

Czytaj więcej: Najpiękniejsza pierwsza dama: 9 stylowych strojów Melanii Trump