7 powodów, aby regularnie jeść gotowaną kukurydzę

Kukurydza jest jednym z najcenniejszych produktów a Amerykanie nazywają ją jadalnym złotem. Wszystkie dzieci uwielbiają kukurydzę, i to nie tylko dlatego, że jest słodka. Kukurydza poza mięsem idealnie nadaje się do grillowania a to dlatego, że szybko się gotuje. Młoda kukurydza zawiera więcej składników odżywczych niż dojrzała i szkoda, że ​​nie wiesz, jakie cuda kukurydza może zrobić z twoim ciałem. Zostań z nami, a po obejrzeniu tego filmu będziesz chciała codziennie jeść gotowaną kukurydzę. Oto 7 powodów: 

Zapewnia przyswajanie żelaza.

Ze względu na wysoką zawartość witaminy A, żelaza, magnezu, selenu i nasyconych kwasów tłuszczowych kukurydzę można nazwać uniwersalnym środkiem przeciwinfekcyjnym. Z tego powodu odporność staje się wieksza na wirusy, a chorób takich jak zapalenie żołądka, zapalenie pęcherza moczowego lub reumatyzm nie trzeba się już obawiać. 2. Poprawia widzenie.

Pigment zeaksantyny, który nadaje kukurydzy żółty kolor, jest dobry dla wzroku. Badania wykazały, że ludzie, którzy regularnie jedzą gotowaną kukurydzę, są lepiej chronieni przed chorobami oczu. Lekarze zalecają spożywanie gotowanej kukurydzy, szczególnie osobom starszym ze skłonnością do zaćmy.

Chroni układ krążenia.

Składniki odżywcze gotowanej kukurydzy poprawiają elastyczność naczyń krwionośnych poprzez zwiększenie ilości elastyny. Prowadzi to do tego, że organizm jest lepiej zaopatrzony w tlen i składniki odżywcze, w wyniku czego zmniejsza się ryzyko arytmii, udarów i zawałów serca. Udowodniono, że spożywanie kukurydzy przez 25 dni może zwiększyć sieć naczyń włosowatych o 7-8% ich całkowitej długości.

Wspiera zdrowie mózgu.

Niemieccy naukowcy odkryli, że tiamina spożywana codziennie z gotowanej kukurydzy może spowalniać starzenie się mózgu u kobiet o 5-10% rocznie i o 2-6% u mężczyzn. Zatem gotowana kukurydza jest profilaktyką w chorobie Alzheimera.

Pomaga schudnąć.

W kukurydzy zawartość błonnika przeważa nad zawartością cukru, więc możesz się nie martwić, jedząc słodką kukurydzę. Niemniej jednak zaleca się, aby nie jeść jej wieczorem, w przeciwnym wypadku może wystąpić niestrawność. Kukurydza ma dużo nierozpuszczalnego błonnika, który przechodzi przez jelita w czystej postaci. A jeśli zjesz zbyt dużo kukurydzy, na pewno znajdziesz niestrawione ziarna w kale. Nie martw się, żywią się „dobrymi” bakteriami w jelitach. Ponadto w kukurydzy występuje zdrowy stosunek błonnika rozpuszczalnego i nierozpuszczalnego.

Jest bogaty w przeciwutleniacze. Kukurydza, zawiera przeciwutleniacze, takie jak: antocyjany; beta karoten; kwas ferulowy i luteina, ale w różnych ilościach. Działanie przeciwutleniające uzyskuje się w wyniku połączenia fitoskładników znajdujących się w kukurydzy. Ciekawe, że chociaż jesteśmy przyzwyczajeni do żółtej kukurydzy, na świecie jest jeszcze czerwona, różowa, czarna, fioletowa i niebieska kukurydza.

Odmładza cię

Kukurydza zawiera nienasycone kwasy tłuszczowe (prawie 90% z nich), kwasy jednonienasycone i wielonienasycone oraz nasycone kwasy tłuszczowe. Witamina E, która ma niższe stężenie w składzie kukurydzy, bierze udział w procesie odnowy komórkowej i przyczynia się do wytwarzania zwiększonej ilości tlenu we krwi. Ważne jest, że kukurydza cukrowa nie zawiera glutenu, który jest doskonałą alternatywą dla produktów z mąki pszennej. Osoby z celiakią mogą jeść gotowaną kukurydzę. W oparciu o optymalną dzienną dietę 2000 kalorii słodka kukurydza pokrywa około 10% dziennego zapotrzebowania na węglowodany i 17% zalecanego dziennego spożycia błonnika.

Cóż, przekonałem cię, żebyś jadła kukurydzę gotowaną lub pieczoną tak często, jak to możliwe? Nawiasem mówiąc, jeśli chcesz jeść świeżą gotowaną kukurydzę przez cały rok, zamroź ją. To wszystko na dzisiaj.