7 odcieni włosów, które sprawią, że będziesz wyglądać na starszą.

Prawidłowo dobrany odcień włosów nie tylko sprawia, że ​​twarz jest bardziej wyrazista, ale także odmładza. Staje się to szczególnie ważne po 40 latach, kiedy pierwsze zmiany związane z wiekiem stają się oczywiste.

Jednak w pogoni za chęcią zmiany wizerunku wiele pań jest rozczarowanych. Kardynalne zmiany nie zawsze sprzyjają wyglądowi. Oto 7 błędów popełnianych przez większość kobiet.

1. Silne rozjaśnianie włosów

Unikaj silnych przebarwień, zwłaszcza o żółtych odcieniach. Ten styl postarza twarz.

2. Radykalna zmiana

Jeśli myślisz o zmianie koloru na radykalnie przeciwny, pomyśl 10 razy. Zmiany związane z wiekiem zostaną podkreślone zarówno bielą, jak i czernią. Skoncentruj się na naturalnym tonie.

3. Podświetlanie bez przejść

Tradycyjne techniki podkreślania włosów straciły grunt na rzecz nowoczesnych technik, takich jak cieniowanie, balayage, california, shatush, bronding i inne. Jeśli chcesz się wyróżnić, zdecydowanie potrzebujesz oryginalnego sposobu.

4. Siwe włosy

Siwe włosy mogą uzyskać szlachetny i nowoczesny wygląd, jeśli zostaną całkowicie rozjaśnione i przefarbowane na nasycony i jednolity odcień siwizny. Taka fryzura wygląda o wiele bardziej elegancko i kobieco niż pół-siwe włosy. Ale tylko wtedy, gdy zastosuje się technikę balayage w celu uzyskania efektu platyny. Bez efektu platyny skóra wygląda na zmęczoną, a włosy są zaniedbane.

5. Czarne włosy

Ciemne odcienie są odpowiednie dla kobiet orientalnych, natomiast Europejki powinny uważać, ponieważ kolor czarny może dodać 10, a nawet 15 lat. Dużym problemem jest to, że czerń podkreśla worki pod oczami, zmarszczki mimiczne, fałdy nosowo-wargowe i podwójny podbródek. Na ciepłej cerze (specyficznej dla kobiet z Orientu) niedoskonałości są mniej widoczne.

6. Rude włosy

Trądzik, zmarszczki mimiczne, brązowe plamy, worki pod oczami – to wszystko wyjdzie na pierwszy plan, bo takie kolory tylko je podkreślają. Dodatkowo czerwony barwnik staje się jeszcze bardziej intensywny na siwych włosach.

7. Różowe włosy

Bez względu na to, jak popularne są, unikaj takich eksperymentów. Kolorowe pasemka są dla młodych kobiet, ponieważ sprawiają, że wyglądają jeszcze młodziej. Jednocześnie nie pasują do starszych kobiet, ponieważ sprawiają, że wyglądają jeszcze starzej.

Czytaj więcej: Stylowa 50-latka – jak wyglądać modnie i młodo?