7 niesamowitych sposobów na wykorzystanie swojego potencjału i stanie się kimś, kogo wszyscy podziwiają

Większość ludzi nie wykorzystuje swojego potencjału i przez całe życie żyje na komfortowym poziomie ustalonym przez społeczeństwo lub przez nich samych. Są zadowoleni z tego, co mają i wierzą, że to wystarczy, aby nazywać siebie odnoszącymi sukcesy lub przynajmniej ludźmi bez porażek. Ludzie robią to z powodu prostej myśli: odblokowanie potencjału to bardzo trudna praca, którą mogą wykonać tylko nieliczni. Prawda jest taka, że ​​wcale nie jest to takie trudne, jak się wydaje, jeśli przynajmniej spróbujesz zmienić się na lepsze. Oto kilka sposobów na uwolnienie swojego potencjału i znalezienie wewnętrznego spokoju.

Nie bój się publicznej porażki

Zwykle, kiedy piszemy o rozwoju osobistym, motywacji i innych rzeczach, mówią, że nie należy bać się porażki, odnosząc się do własnego strachu. Oznacza to, że radzimy, aby nie bać się już zrobić korku do przodu, ponieważ ludzie uczą się na swoich błędach. Problem polega na tym, że wiele artykułów mówi o osobistym strachu, a nie o strachu przed publiczną krytyką.

Jedną rzeczą jest zawieść gdzieś po cichu, kiedy nikt o tym nie wie i udawać, że wszystko jest w porządku. Innym jest sytuacja, w której ponosisz porażkę przed innymi, wśród których z pewnością jest kilka osób, które wierzyły w Twój sukces. To strach przed niespełnieniem czyichś oczekiwań powstrzymuje cię przed twoim potencjałem.

Chcesz uwolnić swój potencjał i osiągnąć harmonię ze sobą? Następnie zacznij robić to, czego wcześniej nie mogłaś ze strachu przed publiczną dezaprobatą. Oczywiście nieprzyjemnie jest przegrywać publicznie, ale jeśli nie spróbujesz z obawy przed porażką, jak możesz w pełni odsłonić swoją osobowość?

Od czasu do czasu prześcigaj się

Czy kiedykolwiek słyszałaś wyrażenia typu „nie stresuj się tak bardzo, po prostu płyń z prądem, a wszystko będzie dobrze”. W ten sposób otrzymujesz model zachowania japońskiego pracownika biurowego, którego celem jest nie wyróżnianie się z tłumu i proste wykonywanie poleceń. Co kilka lat dostajesz awans i do czasu przejścia na emeryturę stajesz się szefem całego działu dużej firmy.

W rzeczywistości te zwroty są niezwykle szkodliwe i dają fałszywe poczucie komfortu. Rzeczywiście, po co się przepracowywać, jeśli, jak mówią inni, nie daje to niczego pozytywnego, a wręcz przeciwnie, szkodzi? Nikt nie lubi ludzi z inicjatywą. Ale prawda jest taka, że ​​musisz od czasu do czasu zmuszać się do przekraczania granic fizycznych i psychicznych, aby zrozumieć swoje ograniczenia i, jeśli to możliwe, przekraczać je.

Kluczowe słowo to okresowo, okazjonalnie, a nie codziennie, w przeciwnym razie ryzykujesz szybkie wypalenie i przejście na emeryturę. Tylko dzięki wysiłkowi możesz odkryć swój potencjał i przewyższyć innych. Najważniejszą rzeczą jest zrozumienie, kiedy przypływ jest odpowiedni, a kiedy jest próbą manipulowania twoją świadomością dla egoistycznych celów.

Wyznacz cele, które Cię przerażają

Nie w sensie czegoś strasznego, społecznie niebezpiecznego, ale w sensie skali. Dużo mówiliśmy o potrzebie dzielenia dużych celów na mniejsze, aby łatwiej było je osiągnąć. Zgadzamy się, o wiele łatwiej jest przenieść kilka cegieł naraz niż próbować podnieść ogromny stos. Dotyczy to większości przypadków, ale nie w przypadku odblokowania potencjału.

Proste rozwiązania nie pomagają się opanować, relaksują i szybko się do tego przyzwyczajasz. Aby uwolnić swój potencjał, musisz wyznaczyć duże cele, aby poczuć, jak Twój mózg sobie z nimi poradzi. To właściwe uczucie, które pomoże ci przekroczyć wyznaczone granice. Kiedy zaczniesz iść do przodu w swoim trudnym celu, wtedy zamiast uczucia lenistwa i niepokoju poczujesz coś innego – inspirację wynikającą z uświadomienia sobie wyższości nad większością otaczających Cię osób. Zrobiłaś już to, czego miliony innych nie odważyły ​​się zrobić, więc dlaczego nie pójść jeszcze dalej i nie dołączyć do potężnych ludzi tego świata?

Wypróbuj więcej nowych rzeczy

Większość ludzi pozostaje teoretykami. Tak, mają dużą wiedzę z różnych dziedzin, można ich nawet nazwać w pewnym stopniu mądrymi. Ale czy mają praktykę? Nie, a bez tego ich wiedza pozostaje zbiorem liter i cyfr, choć ważna w przyszłości, ale w tej chwili bezużyteczna.

Sposobem na uwolnienie swojego potencjału jest praktyka, nie tylko w obszarach, które są ci znane, ale także w czymś nowym. Musisz spróbować swoich sił w różnych działaniach, aby dokładnie zrozumieć, co sprawia, że ​​idziesz do przodu, a co wręcz przeciwnie, odpycha. Czytaj, podróżuj, wymyślaj, rób coś, co pomoże Ci natknąć się na inspirujące zjawiska. A potem, rozwijając się w nich, będziesz mohła naprawdę ujawnić swoje możliwości i poczuć, że zbliżyłaś się do harmonii z samym sobą.

Zostaw za sobą ludzi, którzy nie chcą dobrze dla Ciebie

Kiedy ktoś bliski mówi ci, że powinieneś przestać próbować wykorzystać swój potencjał tylko dlatego, że ktoś inny potknął się na tej samej ścieżce, musisz go wysłuchać. Przynajmniej tak myśli większość ludzi.
Ale to nie tak. Jeśli słuchasz każdego ostrzeżenia i boisz się wszystkiego, nie ruszysz się nawet o centymetr. Dlatego ci ludzie będą musieli zostać porzuceni. Ale skorzystaj z tej rady: odpuszczenie nie oznacza wyrzucania ich ze swojego życia jak bezużytecznych śmieci. Chodzi o zbudowanie pewnego rodzaju barier, które pomogą wytyczyć granice tego, co jest dozwolone. Pamiętaj, że rady, nawet najbardziej absurdalne, słucha nie tylko osoba o ograniczonym umyśle. Mądry przyjmuje wszystkie rady, ale właściwie je analizuje i wyciąga wnioski, co należy przyjąć, a co odrzucić jako bezużyteczne.
Tutaj trzeba działać mądrze. Jeśli chodzi o rodzinę i bliskich przyjaciół, nie możesz całkowicie wykreślić ich ze swojego życia, musisz tylko pokazać, że poważnie traktujesz swoje aspiracje. Wszyscy inni, którzy nie pojawiają się w twoim małym kręgu znajomych, mogą zostać odrzuceni jako bezużyteczni.

Znajdź ludzi, którzy wspierają Cię w Twoich staraniach

Nic nie dodaje energii i nie popycha do przodu bardziej niż wspieranie ludzi o podobnych zainteresowaniach. Rozumiesz, że nie jesteś osamotniona w swoich aspiracjach i możesz z nimi rozmawiać na równych prawach, dyskutować na nurtujące Cię tematy, uczyć się z udanych doświadczeń.

Jeśli chcesz w pełni wykorzystać swój potencjał, musisz znaleźć interesującą Cię firmę i regularnie obracać się wokół tych kręgów ludzi. Nawet jeśli jesteś introwertykiem, potrzebujesz wsparcia, przynajmniej w trudnych chwilach swojego życia, aby nie przegapić życiowej szansy.

Musisz mieć wizję swojego sukcesu

Cel jest z pewnością ważny, a życie bez niego nie ma sensu, w rzeczywistości jest tylko istnieniem. Ale wiele osób zapomina o jeszcze jednej ważnej kwestii – wizji celu. Powinnaś dobrze rozumieć, co dokładnie się stanie, gdy osiągniesz to, czego chcesz, jakie korzyści uzyskasz i dokąd zajdziesz dalej. Ta wizja pomoże ci raz po raz odblokować swój potencjał, ponieważ masz do czego dążyć. To nie jest koniec drogi, ale rezultat praktycznie namacalny już teraz, który chcesz jeszcze bardziej przybliżyć.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!