7 niesamowitych sposobów na wykorzystanie pasty do zębów!

Możliwości pasty do zębów są znacznie szersze niż tylko pielęgnacja jamy ustnej.

Niektóre kobiety używają jej tak często, że kupują specjalną tubkę najtańszej marki do codziennego użytku.

Zamiast mydła

Po gotowaniu dań rybnych lub użyciu czosnku na dłoniach pozostaje utrzymujący się zapach, z którym nie radzi sobie zwykłe mydło. Ale jeśli użyjesz pasty do zębów zamiast mydła, znacznie łatwiej będzie pozbyć się zapachu.

Pastą można też natrzeć nóż, deskę i inne przedmioty, które pachną rybą lub czosnkiem.

Usuwanie plam

Jeśli na dywanie pojawiła się nieestetyczna plama, pasta do zębów znów może ci pomóc. Należy lekko wycisnąć na zanieczyszczony obszar, równomiernie rozprowadzić i pozostawić na 5-10 minut. Następnie spłucz wodą i pozostaw do wyschnięcia.

Kiedy na ubraniu pojawi się plama z atramentu, należy ostrożnie przetrzeć ją pastą do zębów. Należy pozostawić na kilka minut, dobrze natrzeć to miejsce, a następnie spłukać wodą. Jeśli plama nie zniknie, powtarzaj procedurę, aż zniknie.

Pozbądź się zarysowań

Jeśli na ekranie telefonu lub innego urządzenia elektronicznego pojawią się drobne rysy, należy nałożyć niewielką ilość pasty na miękką ściereczkę i wypolerować ekran. Zadrapania znikną. Oczywiście nie pomoże to, jeśli ekran jest głęboko porysowany, ale pozbycie się w ten sposób rys nie będzie trudne.

Koniec z parowaniem lustra

Aby zapobiec zaparowaniu lustra w łazience podczas kąpieli, należy najpierw wypolerować je pastą do zębów.

Pomoc przy manicure

Po usunięciu czerwonego lakieru do paznokci na powierzchni paznokci często pozostaje różowy odcień. Aby go usunąć, należy wycisnąć niewielką ilość pasty z tubki na płytkę paznokcia i pozostawić na 5-8 minut. Następnie spłucz. W ten sposób paznokcie i skóra wokół nich łatwo ulegają wybieleniu.

Wybielanie butów

Jeśli na butach lub tenisówkach pojawią się czarne smugi lub ciemne plamy, wystarczy wyczyścić je pastą do zębów za pomocą szczoteczki, a następnie spłukać czystą wodą.

Czyszczenie srebra

Srebro ma tendencję do matowienia z czasem i matowienia w wyniku utleniania.

Możesz się tego pozbyć, nakładając pastę do zębów na powierzchnię biżuterii i pozostawiając ją tam przez kilka minut. Następnie dokładnie wytrzyj to szczoteczką. Po zabiegu opłucz biżuterię wodą. W ten sposób wyczyścisz każdą srebrną biżuterię.

A czy ty używasz pasty do zębów do innych celów niż higiena jamy ustnej?