7 niepotrzebnych zakupów, które opróżniają Twoją kieszeń

JAK OSZCZĘDZAĆ UNIKAJĄC NIEPRZEMYŚLANY ZAKUPÓW

Codziennie wydajemy pieniądze na rzeczy, których nie potrzebujemy. Europejskie badanie wykazało, że w Polsce panuje prawdziwy paradoks. Duża część Polaków nie płaci rachunków za media, ale jednocześnie pozwalają sobie na bezużyteczne zakupy. 65% polskich respondentów zgodziło się ze stwierdzeniem „Dzięki sklepom internetowym kupuję więcej, niż potrzebuję”. I wygląda na to, że już to jest dużym problemem …

Pomimo faktu, że amerykańscy naukowcy odkryli, że bezużyteczne zakupy sprawiają, że ludzie są szczęśliwsi, nie jest to powód do marnowania pieniędzy. Może powinniśmy znaleźć inne sposoby na dobrą zabawę lub po prostu kupować to, czego naprawdę potrzebujemy. Początkowo koszty te wydają się nieistotne, ale podsumowując, zdajemy sobie sprawę, że jest to spora suma. Jeśli nie chcesz wyrzucać pieniędzy w błoto, obejrzyj ten film do końca.

Oto 7 rzeczy, których nie powinno być na liście zakupów.

  1. Foliowe torby w supermarkecie.

Codziennie chodzimy do sklepów spożywczych. Zwykle idziemy tam nieprzygotowani i przy kasie jesteśmy zmuszeni kupić reklamówki  z plastiku lub papieru. Weź ze sobą z domu torbę z materiału. Zaoszczędzisz pieniądze i uratujesz planetę.

  1. Produkty przy kasie.

Stojąc na końcu kolejki, nie możesz powstrzymać się od spojrzenia na to, co jest sprzedawane przy kasie. Z reguły nie potrzebujesz tych słodyczy ani przekąsek, ale twoje ręce automatycznie sięgają po nie. Marketerzy wiedzą, co robią! Ile rocznie zaoszczędzisz na te produkty, zastanów się dwa razy, zanim sięgniesz po nie.

  1. Woda butelkowana.

Za każdym razem, gdy kupujesz 0,5-litrową butelkę wody, pomyśl, że możesz ją napełnić w domu. Kupując wodę, płacimy za plastikową butelkę, usługi filtrowania i transport do sklepu. Czy nie lepiej użyć wielorazowej butelki z filtrem?

  1. Kawa na wynos.

Gorące cappuccino w zimny grudniowy poranek w samochodzie, w drodze do pracy – co może być fajniejszego? Zrób sobie kawę w domu i kup sobie kubek termiczny!

  1. Subskrypcje na smartfona.

Wykupiłeś abonament na muzykę, a po tygodniu już o niej zapomniałeś? Stało się to sześć miesięcy temu, ale nadal nie anulowałaś subskrypcji? Pewnego ranka obudzisz się bez nowej muzyki i bez pieniędzy na koncie.

  1. Bezużyteczne produkty ze zniżkami.

Nie powinnaś kupować 3 portfeli w cenie jednego, jeśli potrzebujesz tylko jednego portfela, lub w celu darmowej dostawy kupujesz coś innego, czego nie zamierzałaś kupować. Ilekroć zachęcają Cię takie promocje, zadaj sobie pytanie, co się stanie jeśli kupisz ten przedmiot bez rabatu?

  1. Więcej za mniej.

Wiem, że wydajesz mniej, kupując 2 jogurty, litr mleka, rolkę papieru toaletowego i 400 ml mydła w płynie. Możesz jednak zaoszczędzić na opakowaniach i kupować więcej jednocześnie w lepszej cenie, szczególnie w przypadku rzeczy, które szybko zużywają się w domu. Planuj duże zakupy, gdy idziesz do sklepu z rodziną.

 

Leave a Reply