7 najpiękniejszych aktorek w historii kina według magazynu Esquire

Lupita Nyong’o

Lupita Nyong’o zadebiutowała w filmie w 2013 roku. Pierwszym projektem aktorki był dramat „12 Years a Slave”, w którym zagrała rolę niewolnicy o imieniu Patsy. Krytycy i widzowie chwalili umiejętności aktorskie Lupity. W 2014 roku za udział w tym projekcie otrzymała Oscara dla najlepszej aktorki drugoplanowej. Obecnie aktorka jest uważana nie tylko za jedną z najpiękniejszych, ale także za jedną z najbardziej stylowych celebrytek naszych czasów.

Blake Lively

W 2007 roku miał swoją premierę serial Gossip Girl. Blake Lively dostała rolę Sereny van der Woodsen. Przez pięć lat aktorka występowała w serialu i jednocześnie łączyła filmowanie w różnych projektach. Po zamknięciu Gossip Girl zdążyła spróbować swoich sił w ciekawszych rolach: Adaline – The Age of Adaline, Veronica – Social Life oraz Emily – A Simple Favor. Po ślubie i narodzinach dzieci Lively nie gra zbyt często w filmach. Aktorka większość czasu poświęca swoim córkom. Niedawno wyszło na jaw, że gwiazda Gossip Girl spodziewa się czwartego dziecka.

Zoe Kravitz

Zoe Kravitz jest córką popularnego amerykańskiego piosenkarza i aktora Lenny’ego Kravitza oraz aktorki Lisy Bonet, najlepiej znanej z The Cosby Show i Underworld. Jeszcze w szkole Zoe postanowiła spróbować swoich sił w kinie. W 2007 roku pojawiła się w Taste of Life i Courageous. Po uzyskaniu dyplomu skupiła się na karierze. Pracowała przy X-Men, Divergent, Mad Max i innych. W 2022 roku spróbowała roli Kobiety Kot w nowej wersji Batmana. Krytycy i widzowie pozytywnie zareagowali na występ Zoe.

Emma Watson

Emma Watson to brytyjska aktorka znana z roli Hermiony Granger. Przez dziesięć lat grała tę postać w serii filmów o Harrym Potterze. Kiedy pojawiła się ostatnia część o chłopcu, który przeżył, Emma zaczęła grać w innych, nie mniej znanych projektach. W 2017 roku zagrała rolę Belle w Pięknej i Bestii. Choć większości brytyjskiej prasie nie bardzo się to spodobało, nie przeszkodziło to w zarobieniu ponad miliarda dolarów na całym świecie. Oprócz aktorstwa Watson opowiada się za równością płci. W 2014 roku aktorka została Ambasadorem Dobrej Woli ONZ.

Brigitte Bardot

Brigitte Bardot to jedna z najbardziej znanych francuskich aktorek na świecie. Jednak według kobiety nie miała szczególnej miłości do kina. Brigitte filmowała się tylko po to, by się utrzymać, co pozwoliło jej mieć wszystko. Kiedy Bardot zdała sobie sprawę, że nie chce już występować przed kamerą, porzuciła ten zawód i poświęciła się ochronie praw zwierząt. Nawet po zakończeniu kariery aktorka nie pozostawała w cieniu. W latach 90. wypowiadała się przeciwko imigrantom i islamowi we Francji. Za podżeganie do nienawiści na tle etnicznym sąd wielokrotnie karał grzywną Brigitte Bardot.

Audrey Hepburn

Audrey Hepburn to jedna z najsłynniejszych aktorek ubiegłego wieku. Dzięki swojemu talentowi, wrażliwemu charakterowi i wyglądowi podbiła miliony ludzi. Jej fani byli nie tylko zwykłymi ludźmi, ale także bardzo wpływowymi. Koledzy zawsze pozytywnie wypowiadali się o Audrey Hepburn. Jej śmierć dla większości była prawdziwą tragedią. Choć aktorka odeszła dawno temu, nadal prowadzi w różnych rankingach wśród gwiazd.

Natalie Portman

W 1993 roku Natalie Portman brała udział w przesłuchaniu do roli Matyldy w kultowym filmie Leon z Jeanem Reno. W tym czasie aktorka miała zaledwie trzynaście lat. Dzięki udziałowi w castingu zwróciła na siebie uwagę i występowała w różnych projektach. Przez lata pracy w kinie Natalie dała się poznać jako mistrzyni reinkarnacji. Z łatwością radzi sobie zarówno z poważnymi, jak i komicznymi postaciami. W 2022 roku wróciła, by zagrać Jane Foster w Thor: Love and Thunder. W 2015 roku Natalie zadebiutowała jako reżyserka i nakręciła dramat A Tale of Love and Darkness, w którym wystąpiła sama.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!