7 najczęstszych błędów w pielęgnacji włosów

Niech zgadnę: twoje zabiegi pielęgnacyjne polegają na zastosowaniu szamponu, odżywki i, w najlepszym wypadku, sprayu do termicznej ochrony włosów. Styliści twierdzą, że trzeba zwrócić większą uwagę na włosy. Nawiasem mówiąc, czy wiesz, że podczas czesania możesz doprowadzić do uszkodzenie włosów?
Wszystkie kobiety marzą o pięknych, zdrowych i eleganckich włosach. Choć ten wynik można osiągnąć dzięki zrównoważonej diecie i właściwej pielęgnacji, istnieje co najmniej 7 błędów, które możesz popełnić. Zanim zaczniemy, zasubskrybuj nasz kanał, na którym znajdziesz więcej przydatnych informacji.

Więc zacznijmy!

Błąd pierwszy: Niewłaściwe podcinanie włosów.
Poproś fryzjera, aby podcinał około 1 cm co 3 miesiące, w ten sposób unikniesz brzydkich rozdwojonych końcówek, a Twoje włosy odrosną znacznie szybciej. Ważne jest, aby znaleźć specjalistę, który naprawdę odetnie centymetr, a nie więcej jak często to się zdarza. Myślę, że rozumiesz o co mi chodzi.

Błąd drugi: Śpisz z rozpuszczonymi włosami
Jeśli masz długie lub średniej długości włosy, to przed pójściem spać musisz je związać w warkocz lub zebrać w ciasny kok. Nie pozwoli to na splątanie włosów, a rano nie będziesz musiała spędzać dużo czasu na ich ułożenie.

Błąd trzeci: Wycieranie włosów ręcznikiem
Eksperci twierdzą, że jest to jeden z największych i najczęstszych błędów. Mokre włosy są bardzo wrażliwe, wycierając, usuwasz wodę, a jednocześnie podatne są na łamliwość. Właściwym i bezpiecznym sposobem jest owinięcie włosów ręcznikiem przez 10-15 minut. Chociaż trudno w to uwierzyć, woda jest w ten sposób wchłaniana znacznie wydajniej.

Błąd czwarty: Agresywnie czesanie włosów
Nie rozczesuj włosów natychmiast po umyciu. Mokre włosy mogą łatwo się zaplątać, a jeśli spróbujesz je rozplątać, po prostu je rozerwiesz. To samo dotyczy wysuszonych włosów, nie czesz ich zbyt często. Stają się cieńsze i bardziej podatne na różne uszkodzenia.

Błąd piąty: Zbyt częste używanie stylizatorów.
Wszyscy wiedzą, że fryzjerzy susząc włosy wyrządzają im krzywdę. Nawet jeśli lubisz powiększoną ich objętość lub odwrotnie, wolisz proste włosy, suszarka do włosów, prostownica lub lokówka mogą być przydatne, wpływa to jednak na zdrowie Twoich włosów. Częste traktowanie ich gorącym powietrzem – odwadnia je, co prowadzi do ich kruchości. Jednak eksperci twierdzą, że możesz używać stylizatorów raz w tygodniu, bez żadnych konsekwencji. Ponadto możesz prostować włosy olejkami, a strzyżenie pomoże dodać pożądaną objętość.

Błąd szósty: Nie czyścisz urządzeń do stylizacji włosów.
Grzebień, prostownica do włosów lub lokówka powinny być czyszczone po każdym użyciu. W przeciwnym razie drobiny z gruczołów łojowych i produktów do stylizacji gromadzące się na ich powierzchni, spadają na włosy, czyniąc je tłustymi.

Błąd siódmy: Brak witamin w organizmie.
Jeśli źle się odżywiasz, Twój organizm może mieć niewystarczającą ilości witamin i minerałów. A to oznacza, że ​​możesz pożegnać się z pięknymi i zdrowymi włosami. Upewnij się, że twój jadłospis zawiera wystarczającą ilość białka, cynku, żelaza i wapnia, które są niezbędne dla zdrowia twoich włosów.


A Ty jakie popełniasz błędy w pielęgnacji włosów? Pamiętaj, że na ich naprawę nigdy nie jest za późno. Nie zapomnij napisać o tym w komentarzach. Wszystkiego najlepszego.

Leave a Reply