7 najbardziej stylowych kształtów paznokci

Nawet jeśli nie malujesz paznokci, musisz utrzymać je w wygodnym kształcie. Wydaje się, że nawet kształt paznokci podlega trendom mody i zmienia się od czasu do czasu i radykalnie. Dlatego, aby pozostać w modzie, potrzebujesz nie tylko manicure w modnych kolorach, ale także aktualnego kształtu. Oczywiście owale, migdały i kwadraty są klasyczne. Ale jest coś bardziej oryginalnego.

Balerina

Ten kształt był popularny na początku lat 90. Ale teraz większość hollywoodzkich gwiazd znów za nim szaleje. Kształt paznokci ma swoją nazwę, ponieważ przypomina buty baletnicy. Wyróżnia się nie tylko oryginalnością, ale także zmniejsza ryzyko przypadkowego uszkodzenia płytki paznokcia. “Balerina” pięknie wygląda z paznokciami średniej długości. Nadaje paznokciom kobiecy charakter i sprawia, że ​​palce są bardziej eleganckie, ponieważ pasuje absolutnie każdemu. Akceptuje dowolny kolor i wzór paznokci.

Sztylet

Mega długie i ostre paznokcie są u szczytu popularności. Oczywiście naturalne paznokcie nie mogą osiągnąć takiego kształtu bez wzmocnienia ich żelem, więc w tym przypadku najlepszym wyjściem jest przedłużenie. Kształt paznokcia sztyletu optycznie wydłuża palce i płytkę paznokcia. Taki manicure nie pozostanie niezauważony i na pewno wyróżni Cię z tłumu. Ale od razu zauważamy: takie paznokcie wymagają bezpiecznego operowania dłońmi, żeby nie zrobić krzywdy drugiej osobie lub sobie samemu. 

Trapez

Modny, ale naszym zdaniem brzydki kształt paznokcia. Od końca 2017 roku wiele kobiet zaczęło publikować zdjęcia takiego manicure na Instagramie, a kształt trapezu szybko zyskał popularność. Paznokcie nabierają nieco sztucznego wyglądu, ale ta opcja jest odpowiednia dla tych kobiet, które nie chcą zbytnio męczyć się manicure, ponieważ nie ma potrzeby podważania krawędzi. Modne i proste jednocześnie.
Wielu mistrzów manicure zaleca stosowanie techniki malowania monochromatycznego lub ombre dla tej formy paznokci.

Krawędź

Ten niezwykle nietypowy kształt paznokci był popularny w latach 2005-2007, kiedy wiele kobiet korzystało z usługi przedłużania paznokci. Aby stworzyć manicure krawędziowy, paznokcie muszą mieć kształt prostokąta, a następnie wolny brzeg płytki paznokcia jest przycięty w kształcie litery V. Jednak ta opcja wygląda lepiej na sztucznych paznokciach, ponieważ naturalne paznokcie lekko się wyginają.

Szminka

Skośny kształt paznokcia przypominający wycięcie szminki. Coraz więcej kobiet preferuje tę formę paznokci, nie tylko ze względu na trendy w modzie czy wyróżnienie się z tłumu, ale także dlatego, że ma ona szereg zalet. Sprawia, że ​​szeroka dłoń jest delikatna i elegancka, wydłuża krótkie palce i sprawia, że ​​długie palce są bardziej widoczne. Do tego kształtu idealnie nadają się paznokcie średniej długości.

Szczyt górski

Idealny kształt paznokci dla tych kobiet, które mają już dość migdałów, ale nie są jeszcze gotowe na zbyt radykalne zmiany. Paznokcie nie powinny być tak długie jak na „sztylecie”, ale mniej ostre. Jednak przedłużone paznokcie są bardziej odpowiednie do tego kształtu, ponieważ naturalna płytka paznokcia nie jest wystarczająco mocna, aby uzyskać ostrą krawędź.

Krótkie owalne paznokcie

Ten kształt paznokci wygląda najbardziej naturalnie, co czyni go jednym z głównych trendów mody w tym roku. Owalne paznokcie sprawiają, że palce są eleganckie, kobiece i zadbane. Ponadto ten kształt jest uważany za uniwersalny, a stylizacja paznokci staje się tylko kwestią osobistego gustu i preferencji.