7 najbardziej imponujących fryzur, które musisz wypróbować!

Nie tylko kosmetyczne triki pomagają nam wyglądać młodziej, ale także odpowiedni styl. Włosy ogólnie odgrywają bardzo ważną rolę. Odpowiednie strzyżenie, stylizacja, kolor włosów naprawdę potrafią zdziałać cuda.

Rozjaśnij włosy wokół twarzy

Jeśli jesteś kobietą o brązowych włosach lub naturalnych jasnobrązowych włosach, najlepszym wyborem będzie kasztanowy odcień z chłodnym połyskiem, a także ciepły karmelowy odcień. Jednocześnie skóra twarzy nie powinna być blada.

Jeśli skóra jest blada, potrzebujesz blond odcienia z serii średni blond, a także miodowego blondu. Ciemne odcienie jasnego brązu, jasnej czekolady i kasztana są odpowiednie dla kobiet o ciemnej skórze.

Dojrzałym paniom zaleca się farbowanie pasm włosów jaśniejszych niż naturalny kolor w kilku tonach. Oczywiście nie zapominaj, że pasma w pobliżu twarzy i czubki włosów powinny być jaśniejsze niż główny ton.

Elementy, które zamiast tego sprawią, że będziesz wyglądać starzej, to wszystkie odcienie czerwieni, czerni, bardzo jasny blond z żółtym odcieniem. Fryzura będzie bardzo trudna do ułożenia, jeśli końce włosów będą miały ciemniejszy kolor niż korzenie.

Szeroki, niski kok

Ta fryzura nie nadaje się do krótkich włosów, tylko do średnich i długich włosów, ponieważ włosy potrzebują objętości. Jak prawidłowo ułożyć włosy? Delikatnie zakręć pasma, zrób asymetryczny przedziałek i zbierz włosy w kok. Zabezpiecz kilka pasm włosów spinkami do włosów, zostaw trochę wystających. Odrobina chaosu doda fryzurze odrobiny młodości i świeżości.

Jaka fryzura doda ci lat? Włosy bardzo ciasno osadzone i dobrze rozczesane.

Asymetria

Asymetria twarzy, która jest charakterystyczna dla każdej osoby, z biegiem lat staje się coraz bardziej wyraźna. Przeciwnie, zygzakowate lub ukośne uczesanie będzie korzystne dla dojrzałej twarzy. Proste lub falowane włosy – to nie ma znaczenia, w każdym razie te opcje są dobre. Jednak całkowicie proste włosy również dodają lat, dlatego należy przynajmniej zakręcić końcówki.

Co dodaje lat? Fryzura z przedziałkiem na środku na prostych włosach. Unikaj tego typu układania włosów, jeśli chcesz wyglądać młodziej!

Pixie

Ta opcja strzyżenia obejmuje objętość z tyłu głowy i nierówne pasma włosów. Oba działają świetnie na wizualne odmłodzenie. Pixie nadaje się zarówno do cienkich, jak i grubych włosów. Ponadto uzyskanie tej fryzury jest bardzo łatwe i nie wymaga dużego wysiłku i nie wymaga częstego odwiedzania fryzjera. Jej wszechstronność sprawia, że ​​mogą go wybrać dziewczyny o każdym typie twarzy, z wyjątkiem kwadratowej.

Lekko pofalowane włosy

Wraz z upływem lat Twoja skóra traci swoją elastyczność. Dlatego fryzury nie powinny skupiać się na wadach, ale zmiękczać twarz i odświeżać ją. Fale poradzą sobie z tym zadaniem lepiej niż inne. Jeśli wybierasz się na stopniowanego boba, to jest to świetna opcja. Loki nie powinny być zbyt faliste. Pamiętaj, że lekko pofalowane włosy ukryją niedoskonałości twarzy, a proste wręcz przeciwnie, podkreślą je. 

Kucyk noszony wysoko

Ta technika sprawi, że podbródek będzie mniej obszerny, co niezmiennie dzieje się z wiekiem. Dodatkowo skóra w okolicach oczu jest lekko naciągnięta, a korekta owalu też nie jest dobra dla twarzy. Jak dobrać odpowiednią wysokość kucyka? Określ poziom oczu i weź kilka centymetrów wyżej – najbardziej idealna pozycja.

Niechlujny warkocz

Jeśli Twoje włosy są wystarczająco gęste i mają długość poniżej linii ramion, ten model jest dla Ciebie. Idealnie lepiej zdecydować się na lekko falujące włosy. Następnie zapleć niechlujny warkocz z jednej strony, poluzuj go i stwórz mały chaos, wyciągając kilka pasm włosów.

Jaka fryzura postarza cię? Warkocz jest ciasno spleciony, a włosy są uczesane bardzo gładko.

Jeśli spodobał Ci się ten artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!