7 modnych rzeczy, które psują wizerunek nowoczesnej kobiety

Zapytałam stylistkę, jakie ubrania psują kobiecą sylwetkę i otrzymałam następującą odpowiedź.

1. Masywne swetry

Są takie przytulne i ciepłe. Chcesz w nich „zawieść” i poczuć się w doskonałym komforcie. Jeśli nosisz je w domu, to dobrze. Ale noszenie tak workowatego swetra na wyjście jest lepsze tylko dla pań o smukłej sylwetce.

2.Obcisłe ubrania

Oprócz tego, że obcisłe ubrania nie są modne i wyglądają nieco nie na miejscu, wysuwają na pierwszy plan nawet najmniejsze wady sylwetki.

3. Dżinsy i spodnie zwężane do dołu

Te dżinsy są teraz bardzo popularne. Ale jeśli jesteś właścicielem szerokich bioder, lepiej odłożyć takie modele na bok. Spodnie zwężane do dołu podkreślą biodra. A po co ci to?

4. Marszczenia i falbanki

Wszystkie kobiety chcą poczuć lekkość i zwiewność, jaką daje tak ciekawy element damskiej garderoby. Jednak takie ubrania są przeciwwskazane dla kobiet i dziewcząt o zaokrąglonych kształtach z dużym biustem.

5. Przycięte spodnie

Ta rzecz jest odpowiednia tylko dla dziewczynek o długich nogach. Dla osób, których wzrost nie przekracza 160 cm, nie są one odpowiednie. Taki model wizualnie zmniejszy i tak już niski wzrost. Ponadto dziewczyna musi być również szczupła. Bujne panie o niskim wzroście powinny zrezygnować ze spodni capri. Lub przynajmniej połącz je z butami na wysokim obcasie.

6. Krótki top

Nie łącz go z obcisłymi jeansami! Takie modele są tworzone dla szczupłych młodych dziewcząt. Na dorosłej kobiecie będą wyglądać niezrozumiale.

7. Spodnie w poziome paski

Pamiętaj o prostej zasadzie: pionowe linie sprawiają, że Twoja sylwetka (talia, klatka piersiowa, biodra) jest węższa, a poziome szersze. Linie pionowe sprawiają, że jesteś wyższy, a linie poziome sprawiają, że jesteś niższy. Linie pionowe sprawiają, że jesteś szczuplejszy, a linie poziome pełniejsze.

Czytaj więcej: 5 rzeczy, o których mądra kobieta nie rozmawia z innymi ludźmi