7 kolorów, z których musisz zrezygnować po 50!

Kolory wpływają na nasz wygląd. Niektóre kolory wymazują z naszej twarzy kilka lat, a inne postarzają Koloryzacja jest bardzo kapryśna i zależy od odcienia skóry, koloru oczu i odcienia włosów. Ale są kolory, które prawie zawsze odmładzają, a niektóre tony z pewnością się postarzają. Poniżej przykłady.

Róż

Kolor różowy wygląda dziecinnie. I zamiast odmładzać, jeszcze bardziej podkreśla różnicę między twoim strojem a wyglądem. Na dorosłej kobiecie wariacje na temat lalki Barbie wyglądają absurdalnie. Dlatego zamiast ultra różu wybierz spokojniejsze odcienie, takie jak pudrowy róż, koralowy czy brzoskwiniowy.

Fioletowy

Fiolet uważany jest za szlachetny, głęboki i uwodzicielski kolor, który nada Ci arystokratyczny i tajemniczy wygląd. Ale tylko jeśli masz 20 lat. W przeciwnym razie fiolet to kapryśny odcień, który optycznie wysmukla sylwetkę i podkreśla niedoskonałości skóry. I prawie zawsze sprawia, że ​​wyglądasz starzej.

Pomarańczowy

Mile widziane są odcienie pomarańczowe, ale do 40 roku życia. Następnie, podobnie jak róż i inne jasne kolory, ten odcień wygląda trochę nie na miejscu. Zamiast soczystego odcienia wybierz nieco spokojniejszy ton. Zwłaszcza, że ​​pomarańcz może nadać chorobliwej bladości i uwydatnić wszelkie niedoskonałości cery.

Brązowy

Brązowy kolor podkreśla zmarszczki i worki pod oczami, a do tego wygląda bardzo nudno. Jeśli chodzi o brąz, akcesoria też nie pomagają. Kolor nada ci niezdrową bladość i jest niezawodnym sposobem na wygląd przestarzały i nudny. Jeśli chcesz wyglądać lepiej, musisz stworzyć kontrast.

Czarny

Czerń to praktyczny i uniwersalny kolor, który pasuje do każdego innego koloru i ma niezrównany urok. Ale choć jest urocza, jest też niebezpieczna. Czarny kolor podkreśla niedoskonałości skóry i sprawia, że ​​twarz wygląda na zmęczoną i pozbawioną wyrazu. Jeśli nie jesteś gotowa, aby z niego zrezygnować, spróbuj rozjaśnić go jasnymi odcieniami.

Żółty

Odcienie żółtego wprowadzają w zabawny nastrój i naładują pozytywną energią. A jeśli masz dużo żółtego w gamie kolorystycznej swoich strojów, to znaczy, że jesteś wesoła i optymistyczna. Ale kiedy masz już swój wiek, musisz uważać, jaki rodzaj żółtego wybierzesz. Jasnożółty kolor wygląda nie na miejscu i pretensjonalnie. Natomiast stonowane odcienie wyglądają elegancko.

Ciemnoniebieski

Niebieski kolor jest dobry zarówno dla kobiet o ciepłych odcieniach skóry, jak i tych o chłodnej karnacji. Daje uczucie świeżości i doskonale uzupełnia pozostałe kolory. Z reguły niebieski dzieli się na dwa warianty: ciemnoniebieski i jasnoniebieski. Pierwsza nie pasuje do 50-latkek, druga pasuje idealnie.