7 kolorów, z których musisz zrezygnować po 40 roku życia!

Kolory wpływają na nasz wygląd. Niektóre kolory wymazują z naszej twarzy kilka lat, a inne postarzają. Kolory są bardzo kapryśne i zależą od odcienia skóry, koloru oczu i odcienia włosów. Ale są kolory, które prawie zawsze odmładzają, a niektóre postarzają, takie jak w tym artykule. 

Bordowy

Bordowy jest uważany za szlachetny, głęboki i pociągający kolor, który nada Ci arystokratyczny i tajemniczy wygląd. Ale tylko jeśli masz 20 lat. W przeciwnym razie bordowy to kapryśny odcień, który optycznie wysmukla sylwetkę i podkreśla niedoskonałości skóry. I prawie zawsze sprawia, że ​​wyglądasz starzej. Kolor bordowy można zastąpić liliowym lub pudrowym różem.

Pomarańczowy

Mile widziane odcienie pomarańczowe, ale do 40 roku życia. Następnie, podobnie jak róż i inne jasne kolory, ten odcień wygląda trochę nie na miejscu. Zamiast soczystego odcienia wybierz nieco spokojniejszy ton. Zwłaszcza, że ​​pomarańcz może nadać chorobliwej bladości i uwydatnić wszelkie niedoskonałości cery. Zamiast jasnego pomarańczu wybierz delikatniejszy odcień, na przykład kolor brzoskwiniowy.

Ultraróż

Kolor różowy wygląda dziecinnie. I zamiast odmładzać, jeszcze bardziej podkreśla różnicę między twoim strojem a wiekiem. Na dorosłej kobiecie wariacje na temat lalki Barbie wyglądają absurdalnie. Dlatego zamiast ultra różu wybierz spokojniejsze odcienie, takie jak pudrowy róż, koralowy, liliowy czy brzoskwiniowy. Generalnie unikaj intensywnych kolorów, ponieważ podkreślają niedoskonałości skóry.

Ciemny fiolet

Fioletowy daje taki sam efekt jak kolor bordowy. Elegancki, głęboki, ponętny, ale nieco staromodny. Podobnie jak bordowy, purpurowy sprawi, że Twoja cera będzie w złym świetle. Doskonałą alternatywą dla fioletu jest kolor liliowy. Liliowy kolor doda każdej kobiecie świeżości, głębi i elegancji oraz odświeży każdą stylizację.

Ciemnoniebieski

Niebieski kolor jest dobry zarówno dla kobiet o ciepłych odcieniach skóry, jak i tych o chłodnej karnacji. Daje uczucie świeżości i doskonale uzupełnia pozostałe kolory. Z reguły niebieski dzieli się na dwa warianty: ciemnoniebieski i jasnoniebieski. Pierwszy zastępuje czerń i tylko podkreśla niedoskonałości twarzy, sprawiając, że twarz wygląda na starą i zmęczoną. Drugi zastępuje biel i sprawia, że ​​twarz wygląda młodziej.

Brązowy

Brązowy kolor podkreśla zmarszczki i worki pod oczami, a do tego wygląda bardzo nudno. Jeśli chodzi o brąz, akcesoria też nie pomagają. Kolor nada ci niezdrową bladość i jest niezawodnym sposobem na wygląd przestarzały i nudny. Jeśli chcesz wyglądać lepiej, musisz stworzyć kontrast lub wybrać jaśniejszy ton brązu, zbliżony do pastelowej gamy.

Czerń

Bez wątpienia czerń to praktyczny i uniwersalny kolor, który pasuje do każdego innego koloru i ma niezrównany urok. Ale choć czerń jest urocza, jest też niebezpieczna. Czarny kolor podkreśla niedoskonałości skóry i sprawia, że ​​twarz wygląda na zmęczoną i pozbawioną wyrazu. Jeśli nie jesteś gotowa, aby z niego zrezygnować, spróbuj dodać akcenty, które przełamią ten kolor.