7 głównych i niesmacznych błędów popełnianych przez kobiety po czterdziestce: staraj się ich unikać!

Podkreśla kobiecość, ale nie niszcz piękna! Zapomnij o ograniczeniach, które pojawiają się, gdy tylko skończysz czterdziestkę. Chcesz nosić spódnice? Noś je! Lubisz rzeczy oversize? Noś! Trzeba tylko zwracać baczną uwagę na te błędy, aby zawsze wyglądać odpowiednio.

Spodnie z niskim stanem

Trend na spodnie i dżinsy z niskim stanem nabiera rozpędu. Ale to, co dobre na wybiegu, na żywo wygląda dziwnie. Niski stan pasuje niewielu osobom. Jeśli młodej dziewczynie można wybaczyć podążanie za trendami, to starsza kobieta ryzykuje swoją reputację i styl mody.

Dżinsy z wysokim stanem są również istotne i wyglądają korzystniej na każdej sylwetce. Wydłużają nogi i wysmuklają je.

Nie przesadzaj z piórkami i kryształkami

Po 40 roku życia urodę kobiety podkreślają eleganckie i minimalistyczne przedmioty wykonane z wysokiej jakości materiałów. Cyrkonie, pióra, falbany i inne detale takiego stylu rzadko wyglądają odpowiednio w dużych ilościach. Trzeba znać miarę, żeby nie wyglądać komicznie.

Noś spódnice maxi

Z powodu głupich stereotypów wiele kobiet po czterdziestce boi się nosić spódnice do kolan i wyżej. W rezultacie szafa składa się ze spódnic ,,babci”. Nie chowaj swoich pięknych nóg! Chociaż maxi jest teraz w modzie, ale znowu, nie przesadzaj.

Miłość do mini spódniczek

Nie warto też popadać w skrajności i zawsze wybierać supermini. W życiu codziennym nie zawsze jest to wygodne i ryzykujesz stworzeniem złego wrażenia na swój temat z ludźmi, którym na tobie zależy. Uwodzicielskie sukienki i mini spódniczki zostaw na oficjalne okazje, ale pamiętaj, że Twoja stylizacja nie będzie wyglądać wulgarnie. Połącz mini spódniczkę z długim płaszczem lub wybierz długość tuż nad kolano.

Wybieranie ciemnych ubrań

Nie chowaj się za ciemnymi rzeczami: podkreślą zmarszczki, sprawią, że wygląd będzie matowy i szary. Możesz dodać jasne pastelowe odcienie, takie jak delikatny róż lub świeża mięta.

Ubrania w dużych rozmiarach

Godne pochwały jest to, że podążacie za trendami, ale i tutaj istnieje ryzyko popełnienia pewnych błędów. Na przykład przesadzasz z dużymi ubraniami. Tak, przy odpowiednim podejściu, trend ukrywa nadmiar i tworzy pożądaną figurę. Całkowity oversize robi coś przeciwnego: zamienia nas w bezkształtną „torbę”. Możesz łączyć elementy garderoby. Tak więc, jeśli górna część stroju jest oversize, to dobierz odpowiedie spodnie i odwrotnie.

Chowanie się za kolorowymi ubraniami

Nie przesadzaj z nadrukami. Wybierz tylko jeden element stroju, który ma nadruki – na przykład torebkę lub szalik.

Jeśli spodobał Ci się artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!