7 fryzur, o których powinnyśmy raz na zawsze zapomnieć

Bez odpowiedniej i pięknej fryzury trudno wyobrazić sobie zadbaną i elegancką kobietę. Ale w pogoni za eksperymentami panie często popełniają absurdalne błędy, których można było uniknąć i nie być rozczarowanym wynikiem. Oto 7 fryzur, o których powinnyśmy raz na zawsze zapomnieć.

1. Długie włosy

Z wiekiem nasze włosy tracą swój dawny urok. Pasemka siwieją i stają się bardziej kruche, włosy tracą objętość, a cebulki nie są już tak mocne i elastyczne jak kiedyś. Długa fryzura podkreśla wszystkie te wady. Aby nosić długie włosy, włosy muszą być przynajmniej tak zadbane, jak kobieta na zdjęciu poniżej.

2. Proste grzywki

Gęste, ciężkie, proste grzywki sprawiają, że twarz wygląda bardziej szorstko, a poza tym takie grzywki są zupełnie nieistotne. Dlatego zalecamy wypróbowanie fryzur z asymetryczną grzywką, która odsłania część czoła i dodając twarzy świeżości.

3. Fryzury młodzieżowe

Niektóre kobiety w wieku powyżej 50 lat mylą młodzieńcze fryzury z tymi, które odmładzają. Niektóre fryzury wyglądają dobrze dopiero w 30 lat. Nie ma potrzeby ich powtarzać, bo zamiast odmłodzić, jeszcze bardziej podkreślą różnicę między fryzurą a wyglądem. Jeśli nie chcesz wyglądać nie na miejscu, wybierz fryzury odmładzające.

4. Złożone fryzury

Zbyt wyrafinowane fryzury wyglądają nie na miejscu I pretensjonalnie. Nie zapominaj, że naturalność I minimalistyczny styl są dziś modne. Fryzura taka jak ta poniżej w ogóle nie pasuje do tej formuły.

5. Fryzury o dużej objętości

Dawno, dawno temu ta obszerna, zmysłowa I zrelaksowana fryzura była marzeniem każdej kobiety na świecie. Teraz taki styl wygląda niechlujnie, staromodnie I pretensjonalnie.

6. Włosy zwinięte w kok lub w kucyk

Takie fryzury wyglądają dobrze tylko w młodości. Ale po 50 latach, kiedy pojawiają się zmarszczki mimiczne, brązowe plamy i worki pod oczami, włosy tkwiące w ogonie lub w koku tylko podkreślają te wszystkie „prezenty”.

7. Bardzo krótkie fryzury

Ogólnie krótkie fryzury są mile widziane wśród kobiet po 50. roku życia, ale unikaj skrajności, ponieważ zbyt krótkie fryzury odsłaniają czoło, skronie i kości policzkowe. Zwracają również uwagę na zmarszczki, worki pod oczami oraz postarzają.