7 fryzur, które sprawią, że będziesz wyglądać na starszą

Harmonijny obraz bez pięknej fryzury jest niemożliwy, a fryzurę należy dobierać nie tylko według wieku i statusu. Bardzo ważne jest uwzględnienie cech twarzy, sylwetki, ogólnego stylu. Ponadto lepiej porzucić fryzury, które wizualnie się starzeją.

1. Fryzura carre z prostą grzywką

Prosta i gęsta grzywka zbyt mocno zakrywa czoło, przez co twarz wygląda na masywną i ciężką. Dlatego zalecamy wypróbowanie fryzur z asymetryczną grzywką, która odsłania część czoła i dodaje twarzy świeżości i wyrafinowania.

2. Fryzura carre bez grzywki

Z prostą grzywką jest źle, bez grzywki jest jeszcze gorzej. Grzywka sprawia, że ​​fryzura jest bardziej uniwersalna i pełni ważną rolę kosmetyczną – ukrywa szerokie czoło, zmarszczki mimiczne i inne niedoskonałości skóry. Dlatego wybierz fryzurę z asymetryczną grzywką.

3. Symetryczne fryzury z cienkimi grzywkami

Symetria wygląda pedantycznie i nudno. Jeśli chcesz mieć stylowy i nowoczesny wygląd, zrób asymetryczną fryzurę. Asymetria to klucz do romantycznego, kobiecego i ponętnego wyglądu.

4. Bardzo krótkie fryzury

Ogólnie krótkie fryzury są mile widziane wśród kobiet po 50. roku życia, ale unikaj skrajności, ponieważ zbyt krótkie fryzury odsłaniają czoło, skronie i kości policzkowe. W ten sposób zwracają uwagę na zmarszczki i worki pod oczami.

5. Żółty kolor włosów

A ten styl się starzeje. Jeśli masz ciepłą skórę (brązowe oczy, ciemna skóra lub zaczerwienienie), zalecamy unikanie tego koloru, ponieważ wygląda on chorobliwie. Lepiej prezentują się miękkie i naturalne odcienie.

6. Fryzury z przedziałkiem pośrodku

Ten styl jest uważany za przestarzały i nudny. Strzyżenie podkreśla brak objętości i wygląda staroświecko. Z drugiej strony modna jest dziś asymetria, która wygląda świeżo, stylowo i nowocześnie. Tę różnicę widać między stylem Nicole Kidman i Victorii Beckham.

7. Mokre fryzury

Ale mokre fryzury nie są lepsze. Podkreślają policzki, podwójny podbródek i rysy twarzy. Naszą sugestią jest rezygnacja z tego stylu na rzecz zwiewnych i nieco zaniedbanych fryzur.

Czytaj więcej: Jak dobrze wyglądać po 50-tce i nadal zachować smukłą sylwetkę?