7 domowych sposobów, które zwiększą objętość cienkich włosów

Piękne włosy to przede wszystkim czyste, zadbane i zdrowe włosy. Peelingi, szampony, odżywki, olejki, serum – każdego dnia rytuały pielęgnacyjne stają się coraz bardziej skomplikowane. Co więcej, aby mieć godne pozazdroszczenia włosy, nie wystarczy je myć i regularnie o nie dbać. Musisz także nadać im objętość. Oto kilka sztuczek, które pomogą Ci nadać objętości cienkim włosom.

Nałóż odżywkę przed szamponem

Czemu? Bo jeśli włosy są mokre, odżywka po prostu spłynie. To samo dotyczy maseczek. Ich zadaniem jest odżywienie włosa i wniknięcie w jego strukturę. Dlatego nałóż odżywkę przed umyciem szamponem lub osusz włosy ręcznikiem przed aplikacją. I nie zapominaj, że odżywki nie nakłada się na korzenie, ponieważ zatyka pory.

Użyj suchego szamponu

Pomiędzy dwoma myciami włosy powinny być utrzymywane w przyzwoitej kondycji. Sebum na skórze głowy odżywia włosy, ale gdy jest go w nadmiarze, substancja zatyka pory, powodując swędzenie. Aby zwalczyć ten proces, będziesz potrzebować suchych szamponów. Oczyszczają włosy, dają uczucie świeżości i dodają objętości u nasady.

Nie czesz włosów podczas suszenia

Włosy są kruche, gdy są mokre. Aby uzyskać dodatkową objętość u nasady, unieś włosy wolną ręką. Dopiero po wysuszeniu włosów przystąp do stylizacji i czesania włosów.

Dokładnie wysusz włosy

Sposób suszenia włosów zależy od ich naturalnej objętości. Zacznij od nasady, a następnie przejdź do końcówek. Również po stylizacji zaleca się pochylić głowę w dół i jeszcze raz wysuszyć włosy. Bez względu na to, jak układasz włosy, ta sztuczka doda im objętości, nie niszcząc ich.

Używaj produktów, które zwiększają objętość włosów

Szampony, odżywki, maski nawilżające i odżywcze doskonale pielęgnują włosy, ale je obciążają. To przez nie włosy tracą objętość. Dlatego łączy się produkty odżywcze ze specjalnymi produktami nadającymi włosom objętość. Warto wypróbować szampon micelarny o lekkiej konsystencji oczyszczającej.

Zastosuj produkty do stylizacji

Produkty do stylizacji są niezbędne do uzyskania długotrwałej objętości. Są to głównie spraye i pudry teksturyzujące, lakiery oraz kompozycje do utrwalania włosów. Należy je nakładać natychmiast na świeżo umyte, lekko wilgotne włosy. 

Używaj lokówki

Lokówki są najpopularniejszym narzędziem do dodawania objętości włosom i są bardzo łatwe w obsłudze. Efekt można wzmocnić utrwalającymi, teksturowanymi proszkami.