7 częstych błędów, które niszczą twój telefon

Bateria smartfona rozładuje się wiele razy szybciej, jeśli nie będzie odpowiednio obsługiwana. Po 6 miesiącach eksploatacji wielu użytkowników smartfonów nie jest zadowolonych z jakości swoich urządzeń, ładowanie nie jest tak szybkie, szkło ekranu nie jest tak wyraźne, telefon zaczyna zwalniać, a bateria szybciej się rozładowuje. Dzisiaj poznasz 7 najczęstszych błędów, które źle wpływają na Twój smartfon. Spróbuj je zastosować.

  1. Bezpyłowy port ładowania i port słuchawek.

Jeśli nosisz telefon w kieszeni lub torbie, we wszystkie jego otwory dostaje się kurz. Za każdym razem, gdy wkładasz kabel do portu, wpychasz kurz coraz głębiej. Użyj sprężonego powietrza w butelce, aby dokładnie przedmuchać wszystkie zakurzone otwory. Możesz ostrożnie użyć wykałaczki lub wacika.

  1. Zbyt wiele kolorów i bieli na wyświetlaczu smartfona.

Im bardziej jaskrawe kolory oraz biały ekran, tym szybciej rozładuje się telefon.

  1. Dopuszczasz do maksymalnego rozładowania.

Najczęstszym błędem w korzystaniu ze smartfona jest rozpoczęcie ładowania poniżej 20%, a następnie pełne naładowanie do 100%. Jest to bardzo szkodliwe dla akumulatorów litowo-jonowych w naszych smartfonach. Najlepszą opcją jest korzystanie z telefonu do 30-40% i ładowanie do 80%. W ten sposób bateria wydłuży swoją żywotność 3 razy.

  1. Ekstremalne temperatury.

Zarówno wysokie, jak i bardzo niskie temperatury mogą uszkodzić smartfon. Zachowaj ostrożność i nie pozostawiaj telefonu podczas upałów w samochodzie lub bezpośrednio na słońcu. Unikaj używania urządzenia do szybkiego ładowania, które powoduje przegrzewanie telefonu.

  1. Używasz środków do mycia okien?

Nigdy nie używaj domowych środków czyszczących, takich jak płyn do mycia szyb. Zawierają one substancje chemiczne, które niszczą właściwości ekranu.

  1. Nie używasz oryginalnej ładowarki?

Bateria telefonu jest bardzo wrażliwa na napięcie, a tania ładowarka może powodować wahania tego napięcia, co negatywnie wpłynie na działanie smartfona.

  1. Nie wyłączasz całkowicie smartfona?

Pomyśl o smartfonie jak o komputerze. Często lepiej jest zrobić dla niego całkowitą przerwę. Eksperci Apple zalecają całkowite wyłączenie telefonu co najmniej raz w tygodniu, aby utrzymać dobry stan baterii.

 

Leave a Reply