7 części garderoby, które nadadzą ci staromodny wygląd!

Kobiety chcą być młode, stylowe i atrakcyjne, niezależnie od tego, czy mają 20, 40 czy 60 lat. Ale pogoń za młodością jest niebezpieczna. A kiedy osiągną ten dojrzały wiek, kiedy nie można ich nazwać starymi, ale już nie są młode, wiele kobiet popełnia błędy, które zamiast odmładzać, sprawiają, że wyglądają jeszcze starzej. Oto 7 błędów w ubiorze, których każda kobieta powinna unikać.

Prosta spódnica z rozcięciem pośrodku

Kiedy zakłada spódnicę, kobieta natychmiast się zmienia. Spódnica dodaje każdej kobiecie kobiecości, zmysłowości i elegancji. Nie ma ubrania, które wygląda bardziej kobieco. A jednak unikaj prostych spódnic z rozcięciem pośrodku, które nadają się tylko na rozmowy o pracę. Sprawią, że będziesz wyglądać bardziej dojrzale i nadadzą ci surowego i poważnego wyglądu. Z drugiej strony, jeśli chcesz być młoda i uwodzicielska, wybierz spódnicę ołówkową.

Tweedowa marynarka

Tweedowa marynarka w stylu Chanel to idealne rozwiązanie dla eleganckich kobiet po czterdziestce. Dzięki gęstej tkaninie marynarka jest wygodna, stylowa i bardzo elegancka. Żakiet doskonale koryguje figurę i dodaje wyrafinowania. Nie przypadkiem takie kurtki nosiły Jacqueline Kennedy, Romy Schneider i księżna Diana. Ale były noszone kilkadziesiąt lat temu, a nie w 2022 roku! Dziś ten styl jest przestarzały.

Stare buty

Buty to najważniejszy element kobiecej garderoby. Są wszechmocne. Odpowiednia para butów może poprawić Twoją postawę, poprawić nastrój i dodać pewności siebie. Na szczęście dzisiaj do wyboru są setki wzorów. Modele, które nie kosztują fortuny. Dlaczego ze wszystkich butów, wybierasz te dla starszych pań? Jak one wyglądają? Zwykle – szary, z grubym obcasem, szeroką podeszwą i okrągłym noskiem.

Masywna biżuteria

Masywne naszyjniki wykonane z pereł lub kamieni naturalnych to klasyczny element garderoby kobiet po 60 roku życia. A im dłuższy naszyjnik, tym starzej kobieta wygląda. Ten styl kojarzy się ze starością i brakiem dobrego smaku. Dziś modny jest styl minimalistyczny, z 1-2 nowoczesnymi akcentami, które podkreślą Twoją wyrafinowanie. Jeśli chcesz nosić perły, wybierz (małe) kolczyki lub elegancki wisiorek z kilkoma perłami.

Obcisłe sukienki

Otulające ciało stroje mają jeden cel – podkreślić każdą krągłość ciała. Niewiele 40-letnich kobiet może pochwalić się idealną figurą, a dopasowane ubrania po 40 roku życia tylko podkreślają każdą niedoskonałość. Dlatego unikaj ubrań ciasnych na ciele, na rzecz nieco za dużych. Unikaj również monochromatycznych sukienek z owalnym dekoltem. Ten styl jest przestarzały i nudny.

Sundress

Sundress to rodzaj sukienki z głębokim dekoltem, bez rękawów i ramion, a długość jest tuż nad kolanem. Moda na sukienki narodziła się w Rosji i wkrótce opanowała całą Europę Wschodnią. Niektóre kobiety nadal je noszą. Ale nie ma w nich nic stylowego. Ten styl stawia figurę w niekorzystnej sytuacji i wygląda nieco nie na miejscu.

Monochromatyczny sweter

Monochromatyczny sweter jest wygodny i może być kobiecy. Ale patrząc na ten styl, trudno powiedzieć, że jest atrakcyjny. Od ponad kilkudziesięciu lat ten styl uchodzi za staromodny i nudny. Dziś są o wiele bardziej stylowe swetry niż monochromatyczne, gęsto tkane swetry, które potrafią postarzyć nawet 20-latkę. Porzuć ten styl na rzecz lekkich bluzek i modnych swetrów.