7 błędów popełnianych przez kobiety z cienkimi włosami!

Wszystkie kobiety marzą o gęstych i obszernych włosach. Ale nie każdy ma to szczęście, że go posiada. Niestety wypadanie włosów to coraz częstsze zjawisko wśród kobiet w każdym wieku. Ale nie zniechęcaj się. Unikając kilku typowych błędów, możesz nadać włosom odpowiednią objętość.

#1. Długie włosy

Jednym z najczęstszych błędów popełnianych przez kobiety o cienkich włosach jest noszenie długich fryzur. Braku objętości nie da się zrekompensować długością. Ta kombinacja jest bardzo niebezpieczna i tylko podkreśla zniszczony stan włosów. Ponadto długie pasma zwiększają nacisk na korzenie.

#2. Warstwowe fryzury na długie włosy

Fryzury schodowe na długie włosy świetnie sprawdzają się pod względem objętości, ale nie wtedy, gdy włosy są cienkie i rzadkie. Dlatego naszą rekomendacją jest skorzystanie z warstwowych fryzur dla średnich i krótkich włosów.

#3. Proste grzywki

Odpowiednie grzywki podkreślają brak objętości i problemy z włosami. Dlatego zalecamy wypróbowanie fryzur asymetrycznych, które podkreślą Twoją indywidualność i zamaskują niedociągnięcia. Fryzury z asymetryczną grzywką rekompensują brak objętości i dodają włosom świeżości i wyrafinowania.

5. Duże długie loki

Na cienkich włosach duże i obszerne loki wyglądają dziwnie, ponieważ jest ich niewiele i brakuje im wigoru i wyrazistości. Dlatego lepiej układać włosy w cienkie loki i unikać nieostrożnych fryzur.

#6. Kucyk i afrykańskie warkocze

Kolejną pozornie słuszną decyzją są warkocze afrykańskie. Wizualnie, oczywiście, mogą dodać objętości pasmom. Jednak waga warkoczy jest znacznie wyższa niż nawet rozciągniętych pasm. Dlatego jeszcze bardziej negatywnie wpływają na żarówki. Taka fryzura jest odpowiednia dla kobiet, które mają mocne, gęste i elastyczne włosy.

#7. Objętość u nasady włosów

Wiele kobiet próbuje sztucznie uzyskać obszerną fryzurę, podnosząc włosy od nasady. Ale ten pomysł też nie jest dobry z powodów wyjaśnionych powyżej. W rzeczywistości fryzura z efektem mokrym zawsze wygląda o wiele bardziej harmonijnie i wyraziście na kobiecie o cienkich włosach.

Czytaj więcej: Pielęgnacja twarzy: Jak wyglądać 10 lat młodziej!