7 błędów, które nie pozwalają ci wyglądasz młodo

Kobiety powyżej 45 roku życia często popełniają dość typowe błędy, starając się wyglądać młodziej. Nie ma nic złego w samej chęci wyglądania świeżo i ciekawie, ale metody są często stosowane błędnie. Rezultatem jest odwrotny efekt. Tych 7 błędów nie upiększy dojrzałej kobiety i należy ich unikać.

1. Podarte dżinsy

Podarte dżinsy stały się teraz antytrendami nawet dla młodych ludzi. Tym śmieszniej patrzą na dojrzałe kobiety, kompletnie pozbawiając je elegancji. Lepiej wybrać proste dżinsy w klasycznych kolorach.

2. Baleriny

Cienka podeszwa to kiepski wybór dla eleganckiego wyglądu. Nawet jeśli wolisz wygodę, powinieneś spojrzeć na buty na szerokich, niskich obcasach, ale baletki lepiej wyrzucić.

3. Duży nadruk na ubraniach

Masywny rysunek lub wzór sprawi, że kobieta będzie wyglądać grubo i ogólnie wybaczy strój. Wybierz zgrabne i małe nadruki, dzięki czemu będziesz wyglądać szczuplej i młodziej.

4. Bluzka slim fit

Zostaw takie rzeczy na wypady do lasu czy na wieś, nie ma na nie miejsca w eleganckiej szafie. Wybierz teksturowane dzianiny, obcisłe elementy z lakonicznym wzorem lub monochromatyczne.

5. Cienkie trampki

Dzianinowe trampki w połączeniu z biznesowym strojem nie dodadzą Ci szyku. Wręcz przeciwnie, podkreśla się wiek. Lepiej kupić parę stylowych trampek w neutralnym asortymencie.

6. Bezkształtne ubrania

Rzeczy nieporęczne wyglądają świetnie w dojrzałym wyglądzie, ale tylko w połączeniu z tymi chudymi. Bezforemność rzeczy narusza wszelkie istniejące proporcje i psuje obraz. Jeden oversize na strój – trzymaj się tej zasady.

7. Krótkie sukienki

Najkrótszą długością, na jaką możesz sobie pozwolić w wieku 45 lat i starszych, jest linia kolan, może nieco wyższa, jeśli kolana są idealne. Średnia długość to najlepszy wybór dla szacownego wyglądu.