7 błędów: Jak nie posprzątać domu?

JAK PERFEKCYJNIE SPRZĄTAĆ MIESZKANIE.

Myślisz, że sprzątasz szybko i dobrze? Powinnaś wiedzieć, że popełniasz wiele błędów, dlatego sprzątanie trwa dłużej niż to konieczne, a efektem nie możesz cieszyć się przez długi czas. Chcesz być pewna, że jesteś dobrą gospodynią domową? Posłuchaj, co mamy Ci do powiedzenia. Po obejrzeniu filmu poznasz niektóre techniki sprzątania.

Więc gdzie i jakie popełniasz błędy?

  1. Nie wykonujesz systematycznego sprzątania

Dobre sprzątanie wymaga zaplanowania. W przeciwnym razie zaczniesz robić jedną rzecz, potem inną i w końcu będziesz robić kilka rzeczy jednocześnie. W ten sposób możesz stworzyć jeszcze większy chaos.

W idealnym przypadku powinnaś przestrzegać trzech zasad:

– zacznij od rzeczy, które nie są na swoim miejscu;

– Czyścić od góry do dołu: od żyrandola, mebli, obrazów, stołu, krzeseł itp. po podłogę.

– ruchami okrężnymi.

  1. Do wszystkiego używasz tej samej szmatki

Nie używaj tej samej szmatki do odkurzania i do mycia zlewu. Każdy rodzaj powierzchni powinien mieć własną szmatkę lub gąbkę. W przeciwnym razie na lustrze pozostaną ślady detergentu, a po umyciu piekarnika tłuste plamy na stali nierdzewnej.

Pamiętaj również o praniu szmatek po każdym czyszczeniu.

  1. Przed myciem na mokro nie ścierasz kurzu.

Najpierw usuń na sucho gruby kurz a potem myj na mokro. W razie potrzeby najpierw usuń kurz z mebli suchą ściereczką z mikrofibry lub wełny.

Po zakończeniu odkurzania zaczekaj, aż opadnie kurz. W tym czasie zrób pranie lub sprzątnij w szafie.

  1. Nie czyścisz odkurzacza po zakończeniu odkurzania.

Kiedy odkurzacz straci moc ssania wymień worek. Pamiętaj również o okresowej wymianie filtra. Albowiem kurz jest zasysany i wyrzucany z powrotem do pomieszczenia przez brudny filtr.

Dlatego musisz regularnie czyścić i wymieniać filtr, zwłaszcza jeśli masz w domu zwierzęta. Sierść osiada bardzo szybko. Zrób to przed rozpoczęciem czyszczenia!

  1. Źle nanosisz detergenty na powierzchnię.

Detergenty do czyszczenia powierzchni należy nałożyć na szmatkę, którą zamierzasz wyczyścić, a nadmiar detergentu zetrzeć z powierzchni czystą szmatką. Jest to szczególnie ważne, jeśli czyścisz szkło, drewno lub stal nierdzewną. W ten sposób dłużej pozostaną czyste.

  1. Nadużywasz detergentów.

Produkty czyszczące zawierają szkodliwe chemikalia. Jeśli ich nadużyjesz, nie tylko zniszczysz powierzchnię, ale możesz wywołać alergię a nawet zatruć się. Nie mieszaj też różnych detergentów, ponieważ może to spowodować niebezpieczną reakcję chemiczną.

Uważaj także na naturalne środki zaradcze. Sok z cytryny lub sól również mogą powodować korozję powierzchni.

  1. Usuwasz kurz za pomocą miotełki.

Kolorowe miotełki do kurzu wyglądają dobrze, ale robią więcej szkody niż pożytku. Nawet jeśli producenci zapewnia, że „zbierają” kurz, to w rzeczywistości tylko wyrzucają go w powietrze.

Leave a Reply