6 sztuczek, JAK SZYBKO ZAPUŚCIĆ WŁOSY?

Czy zauważyłaś, że im więcej marzysz o długich i grubych włosach, tym mniej rosną? Oczywiście ta obserwacja nie jest jeszcze naukowo potwierdzona, ale może to potwierdzić każda kobieta, która kiedykolwiek chciała zapuścić długie włosy. Chcesz wiedzieć, na czym polega błąd? Co decyduje o szybkości wzrostu włosów i jak możemy szybko osiągnąć pożądany efekt? Zostań z nami do końca i dowiedz się wielu przydatnych rzeczy na temat wzrostu włosów. Oto 6 sztuczek, które naprawdę działają!
Nie idź do łóżka z mokrymi włosami Po pierwsze, prowadzi to do łupieżu. Po drugie, jeśli regularnie śpisz z mokrymi włosami, twoje włosy staną się kruche i zaczną wypadać.
Ostrożnie czesz włosy. Nie wolno czesać mokrych włosów; w skrajnych przypadkach należy stosować produkty ułatwiające rozczesywanie. Woda sprawia, że ​​włosy są cięższe, dlatego bardzo łatwo się łamią. Musisz zacząć nie od cebulek, ale od końcówek, stopniowo przesuwając się w górę. Eksperci zalecają również czesanie włosów przed snem. Przede wszystkim pozwoli zaoszczędzić czas rano. Ponadto grzebień rozprowadza sebum na całej długości włosów, a pasma są nawilżone.
Zadbaj o swoją dietę, która musi być zbilansowana. Wzmacnia włosy i pomaga im rosnąć. Dlatego dodaj do swojej codziennej diety jajka, ryby, mleko i mięso. Codziennie należy spożywać około 1 g białka na 1 kg masy ciała. Oznacza to, że jeśli ważysz 60 kg, porcja powinna wynosić co najmniej 60 g. Potrzebujesz także tłuszczów: zarówno roślinnych, jak i zwierzęcych. Dlatego nie ma ścisłej diety, w przeciwnym razie możesz zapomnieć o pięknych i lśniących włosach. Witaminy na włosy są prawie bezużyteczne. Będą korzystne tylko wtedy, gdy naprawdę będzie niedobór witamin w twoim ciele.
Regularne strzyżenie. Nie żałuj każdego centymetra strzyżonych włosów: niezależnie od metody pielęgnacji, z czasem się rozdwoją, a to spowolni ich wzrost. Specjaliści zalecają wizytę u fryzjera co najmniej raz na trzy miesiące.
Używaj maseczek, odżywek i innych produktów do pielęgnacji włosów. Kiedy próbujesz zapuścić włosy, głównym zadaniem jest utrzymanie ich w zdrowiu. Im dłuższe włosy, tym mniej wydzielanego sebum: wybierz odpowiednie produkty do pielęgnacji i nie zapomnij ich użyć. W przeciwnym razie włosy staną się kruche, kosmyki będą rzadkie i będziesz musiała je obciąć.


Unikaj prostowania włosów. Ta sama zasada obowiązuje tutaj: zniszczone włosy rosną wolniej. Ciepło używane do zwijania lub prostowania włosów jest głównym wrogiem twoich włosów. Przestrzegaj tych zasad, a przekonasz się, że twoje włosy mogą szybko rosnąć, a co najważniejsze będą zdrowe. Obejrzyj inne nasze filmy, a poznasz wiele tajemnic. Do zobaczenia następnym razem. Cześć.

Leave a Reply