6 starych rzeczy, które na próżno wyrzucamy!

Często staramy się pozbyć nagromadzonych śmieci i zrobić miejsce na coś nowego i pięknego. Jednak w pośpiechu często możemy wyrzucić coś naprawdę wartościowego. Magnetofon dziadka, stara walizka na papiery – w końcu nigdy nie przychodzi nam do głowy, że może się komuś przydać. Oto kilka rzeczy, których nie powinieneś wyrzucać.

1. Stara walizka

Co dziwne, walizki są bardzo wygodne do przechowywania rzeczy. Pytanie tylko, czy walizka pasuje do wnętrza: na poddaszu taki mebel jest bardzo przydatny. Możesz oddać go do specjalnego salonu do renowacji. Dodatkowo z walizki możesz zrobić półkę, którą z pewnością znajdziesz gdzie przyczepić.

2. Stara komoda

Wysoka i niezgrabna komoda w niezrozumiałym kolorze. Mimo że jesteśmy do niego bardzo przyzwyczajeni, kategorycznie nie pasuje do nowego domu. Zanim się go pozbędziesz, możesz obejrzeć samouczek na YouTube lub wziąć udział w kursie mistrzowskim na temat aktualizacji mebli. Taki mebel będzie uważany za designerski.

3. Stary parasol

Ta opcja jest przydatna dla tych, którzy zajmują się ogrodem warzywnym lub uprawiają warzywa w kraju. Możesz zrobić mini szklarnię ze starego parasola, biorąc jego ramę. Niektórzy mistrzowie sugerują również użycie podstawy parasola do schludnego ogrodu kwiatowego. Lub możesz nawet zbierać stare parasole od przyjaciół i znajomych – i zbudować piękną markizę z materiału.

4. Ręczniki i pościel

Po pierwsze, stara pościel, jeśli jest z wzorem, może posłużyć do uszycia uroczej pluszowej zabawki. Możesz spróbować samemu uszyć zabawkę – i będzie to wspaniały prezent dla siostrzeńca na pamiątkę. Możesz też zamówić u mistrza zabawkę, garnitur, buty, czapkę i wiele więcej.

5. Pianino, na którym nikt nie gra

Wyrzucanie instrumentów muzycznych zdecydowanie nie jest tego warte: z pewnością przydadzą się komuś, kto nie ma możliwości zakupu zupełnie nowego pianina lub gitary. W celu nastrojenia fortepianu warto zadzwonić do specjalisty od strojenia. Sprawdzi, czy narzędzie działa i czy da się z niego skorzystać w przyszłości. Dla tych, którzy nie planują grać na pianinie, ale zamierzają zostawić to na pamiątkę, jest bardziej ekstrawagancka opcja – możesz zrobić meble z narzędzia.

6. Stary wieszak

Jeśli w przedpokoju babci wisi od dawna wyblakły lub nawet zardzewiały wieszak, czas się go pozbyć! Ale nie po to, żeby go wyrzucić, ale żeby zrobić, powiedzmy, półkę na kieliszki lub stojak na garnki. Oczywiście będziesz musiał ciężko pracować z transformacją półki, ale warto.

Czytaj więcej: 6 rzeczy, których bogaci ludzie nie kupują, ale wszyscy inni je kupują