6 produktów spożywczych i napojów, które szkodzą skórze

 

„Powiedz mi, co jesz, a powiem ci, jak będziesz wyglądać za kilka lat”, powie każdy doświadczony dietetyk. Oczywiście możesz spierać się: „A co, jeśli zjem hamburgera, to w końcu zamienię się w pomarszczoną bułkę?” Wiedz, że tak może się zdarzyć. Międzynarodowy zespół naukowców przeprowadził badanie, w którym wzięło udział 2 tysiące osób, których wiek przekroczył 70 lat. Byli to mieszkańcy Australii, Chin, Japonii, Grecji i Szwecji. Naukowcy przeanalizowali stopień zwiotczenia skóry, a podsumowując wyniki, przyjrzeli się diecie badanych. Naukowcy odkryli, że u osób starszych, których dieta opierała się na pokarmach roślinnych, oliwie z oliwek i warzywach, skóra wyglądała młodziej i była mniej pomarszczona, w przeciwieństwie do tych, których dietę zdominowały produkty mleczne, masło, margaryna i słodycze. Kolejne poważne badanie przeprowadzone przy pomocy Fundacji Billa i Melindy Gatesów, które było prowadzone przez 27 lat, od 1990 do 2017 r., w 195 krajach świata, wykazało jeszcze bardziej przerażające wyniki. Odkrycia mówią, że z powodu niezdrowego odżywiania opartego na złej jakości składnikach znacznie więcej ludzi cierpi na świecie niż z powodu tytoniu i nadciśnienia. Ale co dokładnie oznacza niezdrowa dieta i jakie dokładnie produkty powodują przedwczesne starzenie się skóry i problemy zdrowotne? Obejrzyj do końca ten film, a znajdziesz listę produktów, które nie mają takiego efektu. Dlatego nie powątpiewaj w bezpośredni związek między odpowiednio dobraną dietą a stanem skóry. Jakich pokarmów i napojów należy unikać, aby nie powodować problemów skórnych? Oto trzy najgorsze napoje i trzy produkty spożywcze, które najlepiej spożywać jak najmniej i w bardzo małych ilościach! 

Alkohol Piwo, wino i inne napoje alkoholowe zawierające alkohol etylowy, który po asymilacji wydziela aldehyd octowy. Ta toksyczna substancja niszczy wątrobę, nerki, komórki mózgowe, negatywnie wpływa na stan układu sercowo-naczyniowego. W rezultacie skóra staje się szara, obrzęknięta, pojawiają się worki pod oczami i inne „uroki” przyspieszające starzenie się skóry.

Napoje zawierające kofeinę. Kawa, herbata, napoje energetyczne zawierają znaczną dawkę kofeiny. Ci, którzy lubią pić mocną herbatę lub kawę rano, nie potrafią odmówić przyjęcia tego narkotyku. Nie zapominaj jednak, że kofeina odwadnia organizm. Regularne spożywanie kofeiny powoduje, że skóra staje się sucha, odwodniona i przebarwiona.

Napoje gazowane. Wszystkie rodzaje napojów gazowanych zawierają duże ilości cukru. Proste węglowodany są szybko wchłaniane do krwioobiegu, a nadmiar glukozy nie jest przetwarzany i gromadzi się w zapasach tłuszczu. Jest to bezpośrednia droga do otyłości, pojawienia się cellulitu i trądziku.

 Produkty

Fast food. Frytki, hamburgery,- to źródło tłuszczu. Producenci fast foodów rzadko przestrzegają wymagań technologicznych podczas przygotowywania tych potraw. Dlatego miłośników tego rodzaju żywności można rozpoznać po niezdrowej skórze, trądziku i oczywiście, nadwadze.

Tłuste mięso i przetworzona żywność. Tych produktów nie można nazwać zdrowymi. Dzisiaj trudno znaleźć mięso, w którym nie ma hormonów wzrostu ani antybiotyków. W półproduktach i wędlinach znajduje się wiele konserwantów, wzmacniaczy smaku i innych szkodliwych substancji. Wszystkie te substancje są niebezpieczne dla układu pokarmowego. Tłuste mięso jest bardzo trudne do strawienia i powoduje wytwarzanie dużej ilości wydzieliny z gruczołów skórnych, która zatyka pory. Rezultatem są pojawiające się na twarzy czarne plamy, trądzik, czerwone stany zapalne i sucha skóra.

Słodycze. Miłośnicy słodyczy, czekolady, ciast i innych ciastek nie mogą pochwalić się czystą skórą i zdrową cerą. To proste, osoba zjada zbyt wiele rafinowanych węglowodanów, co prowadzi do pojawienia się trądziku. Co więcej, spożywane w dużych ilościach cząsteczek cukru nie może być trawione przez organizm i gromadząc się w związkach, prowadzi do zniszczenia kolagenu w skórze. A kolagen to białko, które nadaje skórze elastyczność.

Teraz powiem ci, co należy zatem jeść aby uniknąć takich sensacji. Tak jak obiecałem, oto lista produktów, które zdaniem naukowców są przydatne nawet dla osób powyżej 70. roku życia, z niewielką liczbą zmarszczek. Jajka, jogurt, warzywa (zwłaszcza fasola i soczewica, szparagi, seler, bakłażan, czosnek, cebula, szpinak), orzechy włoskie, oliwki, jabłka i herbata, uważa się, że wszystkie te produkty spowalniają starzenie. Wynika to z wysokiej zawartości składników odżywczych, które chronią i przywracają tkankę skórną, a mianowicie witaminę C, wapń, fosfor, magnez, żelazo, cynk i retinol. To wszystko na dzisiaj. 

Leave a Reply