6 powodów, dla których kobiety w wieku 40 lat, wygląda na 50 lat

JAK WYGLĄDAĆ ŚWIETNIE PO CZTERDZIESTCE.

Badanie bliźniaków wykazało, że prawidłowa waga, unikanie palenia tytoniu i alkoholu sprawiają, że kobiety po czterdziestce wyglądają świetnie.

Palenie, alkohol, zła dieta i oparzenia słoneczne to nie jedyne czynniki, które postarzają. Po obejrzeniu tego filmu dowiesz się co najmniej 6 kolejnych powodów które wpływają na postrzeganie kobiet jako dużo starsze.

Odwodnienie.

Najważniejszym czynnikiem, który wpływa na wygląd skóry, czyniąc ją bardziej pomarszczoną i matową, jest odwodnienie. Włosy i paznokcie stają się bardziej kruche i pozbawione życia.

18 latka z odwodnioną skórą może wyglądać gorzej niż zadbana skóra 40-letniej kobiety. Istnieje wiele czynników, które prowadzą do odwodnienia, a picie dużej ilości wody nie pomoże. Twoja dieta powinna być zbilansowana pod względem tłuszczu i węglowodanów. Zbilansowana dieta to klucz do młodości i dobrego wyglądu.

Szary odcień.

Z wiekiem skóra, usta, włosy, oczy stają się blade i szare, tracąc swój blask. Niektóre kobiety zauważają to i udaje im się przywrócić dawny wygląd. Innym sposobem jest odpowiedni dobór ubrań oraz jasny kolor włosów i makijażu.

Przerzedzenie włosów i rzęs.

Specjalne produkty do pielęgnacji włosów i delikatny grzebień u nasady optycznie dodadzą objętości włosom. Trochę suchego szamponu nie tylko pomoże Ci utrzymać włosy w czystości, ale także z łatwością zmatowi skórę. Grube rzęsy zakryją zmarszczki na powiekach.

Grymas na twarzy.

Co robią kobiety, gdy są zdenerwowane lub złe? Usta są ściągnięte i jednocześnie unoszone, dzięki czemu pogłębia się bruzda nosowa, a oczy się zwężają. Im bardziej kobieta jest oburzona, tym bardziej jej mięśnie przyzwyczajają się do tego wyrazu twarzy i przyczyniają się do powstawania zmarszczek. W ten sposób młoda i piękna kobieta zamienia się w niezadowoloną, od której stronią koledzy, sąsiedzi i sprzedawcy.

Nadwaga.

Dodatkowe kilogramy przed 40 rokiem życia pozbawiają cię młodości, ponieważ zaokrągla kości policzkowe (co sprawia, że ​​wyglądasz na starszą).

Skóra po czterdziestce staje się wiotka, a zmarszczki pogłębiają się.

Odzież i makijaż.

Nie ma szybszego sposobu na starzenie się niż noszenie niewłaściwego makijażu lub noszenie niewłaściwego stroju. Postaw na makijaż w pastelowych i naturalnych kolorach, inspiracje możesz czerpać od vlogerów kosmetycznych. Zaktualizuj swoją garderobę, załóż to, co Ci odpowiada i nada stylowy wygląd.