6 oznak, że Twoje trampki wyszły z mody

Sneakersy to w dzisiejszych czasach buty kultowe. Przyzwyczailiśmy się do ich praktyczności i nie pamiętamy już, że chodziliśmy wyłącznie w nich na siłownię. A chętnie nosimy je nie tylko do jeansów, ale także do spódnic, sukienek, a nawet klasycznych spodni.

Ale one, jak każde inne buty, podlegają trendom. Oto 6 oznak, że Twoje trampki są nieaktualne i wymagają pilnej wymiany.

Nie mają sznurówek

Modele bez sznurowadeł, czy prościej wsuwane, należy odłożyć na dalsze półki. Oczywiście są wygodne, bez wątpienia, ale dziś nie mają już znaczenia na ulicach. Wydają się przestarzałe i bez smaku.

Monochromatyczne

Przez długi czas monochromatyczne trampki były standardem stylu i elegancji. I oczywiście białe warianty zostały wymienione poza wszelką konkurencją. Ale dzisiaj wiele się zmieniło.

Całkowita biel jest nadal w użyciu, ale coraz częściej ustępuje miejsca mieszanym kolorom. W końcu biel dobrze komponuje się z każdym odcieniem.

Jeśli chodzi o opcje, tutaj uwaga przesunęła się na blok kolorów. To znaczy nie tylko czerwony, ale czarny i niebieski. Nie tylko wybuchowa fuksja, ale z nutą mięty, limonki lub mango.

Mają jasne sznurowadła

Mała korekta do powyższego punktu. Blokowanie kolorów dotyczy samych butów i nie ma nic wspólnego ze sznurowadłami. Oznacza to, że próba ożywienia szarych lub czarnych butów błyszczącymi sznurowadłami nie jest dobrym pomysłem.

Wyglądają brzydko

Moda na brzydkie sneakersy zaczęła się od lekkiej ręki Balenciagi, która wynalazła Triple S. Nie tylko masywna, ale i zastraszająco ogromna, podeszwa stała się standardem stylu na wiele sezonów.

Oczywiście trend jest niejednoznaczny, więc nie wszystkim się to podobało.

Mają “skarpetki”

Skarpety sneakersowe zostały w zeszłym roku zidentyfikowane jako rzecz dla osób bez gustu. Dlatego tym, którzy jeszcze się ich nie pozbyli, radzimy zrobić to natychmiast.

Są na koturnie

Opcje trampków na koturnie, wprowadzone 10 lat temu przez Isabelle Marant, niespodziewanie zapadły w duszę wielu kobiet i stały się prawdziwą legendą. Były noszone w 2012 roku i są noszone teraz. Co możemy powiedzieć, nawet sama projektantka praktycznie nie zmieniła „najwygodniejszej i najbardziej wszechstronnej rzeczy” przez te wszystkie lata.