6 niepotrzebnych produktów, które ludzie kupują tylko dlatego, że są modne!

Wydaje się, że istnieje tak wiele prostych i wygodnych produktów, które mogą na zawsze zmienić nasze życie. Przyjrzyjmy się bliżej takim zakupom. Czy na pewno wszystkie były dobrym pomysłem?

1. Mop parowy

Świetna rzecz: mop parowy porządkuje dom i zabija bakterie. Ale te mopy szybko zawodzą. Również przygotowanie jej do nowej pracy zajmie Ci dużo czasu. Praktyka pokazuje: nie każda gospodyni domowa zgodzi się na tak duży wysiłek.

2. Odkurzacz robot

Przypomina nieco mop parowy: niezły pomysł, ale … Aby odkurzacz prawidłowo posprzątał dom, będziesz musiał stale za nim biegać i przenosić go z miejsca na miejsce. A jeśli potrzebujesz go częściej niż raz dziennie, zaakceptuj fakt, że to urządzenie ładuje prawie 6 godzin. Okazuje się, że mobilność to nie mobilność, a autonomia to nie autonomia – na złom.

3. Dyfuzory aromatów

Obiecują nam rajskie ogrody i orientalne namioty w mieszkaniu, ale w rzeczywistości dyfuzory zapachowe są bezczynne. Czemu? Częściowo z powodu naszego lenistwa i zapomnienia.

4. Lampy ze zwierzętami

Śliczne zwierzęta LED, kulki i gwiazdy. Dzieci radość. Jednak emocje związane z ich zakupem trwają około tygodnia. Baterie w nich będą musiały być wymieniane prawie co drugi dzień, a po kilku wymianach komora baterii ulegnie awarii.

5. Silikonowe naczynia do pieczenia

Wydaje się być najbardziej niewygodnym wynalazkiem ludzkości. Uwodzą różnorodnością, przystępną ceną i żywymi kolorami. W rzeczywistości są trudne do umycia i po kilkunastu użyciach nabierają upiornego wyglądu. Spróbuj włożyć patelnię do ciasta do piekarnika. Nasza wskazówka: zastąp je lekkimi formami ze stali węglowej lub trwałymi i wygodnymi formami ceramicznymi.

6. Maszyna do szycia ręcznego

Jak zawsze wreszcie zwycięzca rankingu spontanicznych zakupów. Cokolwiek by powiedzieć, nawet najdroższe ręczne maszyny do szycia mają bardzo słaby silnik. Rezultat: linia się myli, pętle wychodzą, nastrój się psuje. Własnymi rękami byłoby lepiej.

Czytaj więcej: Eleganckie i wygodne: budżetowe pomysły IKEA na małą łazienkę