6 modeli butów, których panie z wyczuciem estetycznym nigdy w życiu nie założą

Na pewno ta historia przydarzyła Ci się przynajmniej raz. Kupiłaś modne sandały lub trampki rok lub dwa lata temu i przez chwilę wyglądały jak dzieło sztuki, ale nie minęło dużo czasu, a nagle zmieniły się w coś dziwnego. „A co ja sobie myślałam, kiedy płaciłam za nie przy kasie?” – nic nie przychodzi mi do głowy. Aby nie wpaść w takie sytuacje, warto mieć pod ręką i mieć na uwadze naszą listę 6 modeli butów, których należy unikać.

 

Po prostu wydaje nam się, że w modzie chodzi o solidne zakazy. Tak naprawdę trendy powstają w drodze eksperymentów, a te najbardziej popularne i stylowe ostatecznie stają się nieśmiertelnymi klasykami. Ale nie udawajmy: szafa z nieskończoną liczbą wyborów jest bytem niekontrolowanym i mało użytecznym. Dlatego zanim dasz upust fantazji, powinnaś trochę się ograniczyć. Na przykład zdecyduj, którym modelom ubrań i butów zdecydowanie musisz powiedzieć „Nie”.

Dziś zajmiemy się tą drugą kategorią i wyeksponujemy buty, sandały, trampki i inne modele obuwia, które zdecydowanie nie powinny znaleźć się w Twojej garderobie.

A jeśli masz w swojej szafie któregoś z bohaterów z poniższej listy, nadszedł czas, aby się z nim pożegnać: wchodzimy w nowy sezon w wielkim stylu!

Przezroczyste plastikowe buty

Zacznijmy od tego, że w tych modelach jest bardzo gorąco. Jest też dość wulgarny. Przezroczyste torby, buty i kozaki (pamiętamy, jak obnosiła się z nimi Kim Kardashian) od dawna nie były doceniane w świecie mody. Jeśli chcesz pokazać wszystkim swój piękny pedicure, po prostu wybierz same sandały.

Buty z ,,wentylacją”

Kolejnym smutnym reliktem przeszłości są letnie buty z wentylacją. Buty to nie ser, nie powinno się ich produkować z dziurami! Zachowajmy harmonię w obuwniczej garderobie: baletki nosi się latem, a kozaki zimą. Hybrydy butów szybko stają się popularne i równie szybko wypadają z łask. Dlatego nie należy na nie stawiać.

Trampki z ogromną podeszwą

Nie bez powodu zaczęliśmy mówić o hybrydach. Oto kolejny typowy przedstawiciel społeczności, którego będziemy ignorować przez lata. Tak, teraz w modzie są brzydkie buty, tak zwane „brzydkie” trampki, do których projektanci dodają ogromne traktorkowe podeszwy. Jako trend możesz nosić Balenciagę, ale radość z zakupów potrwa najwyżej jeden sezon – i to wszystko.

Buty na cienkim obcasie

Hit „Valentino” jest niemal wyjątkiem od reguły. Dlaczego? W nich kolumna pięty jest proporcjonalna do ukrytej platformy, w przeciwieństwie do cienkiego obcasa, to połączenie wygląda elegancko i harmonijnie.

Buty wsuwane

Najtrudniejsza pozycja w naszej ofercie. Buty wsuwane nigdy nie wejdą na szczyty list trendów mody. W rezultacie kobiety nadal noszą te wygodne „domowe kapcie”, ale nie tak często jak stylowe mokasyny. Jeśli więc nadal chcesz chodzić w kapciach, wybierz modele, które wyglądają jak espadryle – z jutową podeszwą. Lub wypróbuj mokasyny: zdecydowanie nie możesz się z nimi pomylić.

Futro latem

Jeśli spojrzysz na uliczne stylizacje z Fashion Week, zobaczysz futrzane sandały, futrzane buty, a nawet kapcie. Ale to bardziej ze względu na spektakularne zdjęcie niż parę butów do noszenia na co dzień. W większości przypadków włączenie futra do swobodnego letniego wyglądu będzie trudne i zdecydowanie nie warte ryzyka.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!