6 krótkich fryzur dla szukających odmiany!

Rezygnacja z długich włosów na rzecz krótkiej fryzury to naprawdę odważny gest, a jednocześnie bardzo skuteczny sposób na radykalną zmianę wizerunku. Nie jest to łatwe, ale mamy nadzieję, że artykuł zainspiruje Cię do eksperymentowania.

Fryzura Pixie

Pixie to nie tylko stylowa, ale także bardzo wygodna fryzura. Nie potrzebuje specjalnej opieki. Najważniejsze jest, aby poprawić rosnące pasma. Aby wyglądała na bardziej obszerną i teksturowaną, użyj sprayu teksturującego.

Kręcony bob

Najprawdopodobniej na prostych włosach ta fryzura wyglądałaby jak bob. Dzięki dłuższym pasmom na czole i temu, że włosy się kręcą, uzyskuje się coś w rodzaju obszernego huku. Stylowa propozycja dla tych, którzy chcą poświęcić czas na stylizację.

Fryzura carre

Fryzura carre z krótkimi pasmami i falującymi grzywkami zamieni Cię w prawdziwą Francuzkę. Jednocześnie z czasem kosmyki mogą urosnąć do poziomu ramion.

Strzyżenie mullet

Strzyżenie mullet było hitem lat 80-tych. I wydaje się, że nadszedł czas, by dać jej drugą szansę. Weźmy przykład z Miley Cyrus. Główna zasada: z przodu powinny znajdować się krótkie pasma (można zrobić grzywkę lub fryzurę jeżem), a długie z tyłu.

Fryzura garcona

Fryzura garcon można łatwo pomylić z fryzurą pixie, ale w przeciwieństwie do tej ostatniej, garcon charakteryzuje się miękkimi, gładkimi pasmami na końcu, podczas gdy pixie ma złamane pasma. Pomimo krótkiej długości fryzura wygląda bardzo naturalnie i kobieco, szczególnie w połączeniu z bocznymi grzywkami.

Strzyżenie z ogoloną świątynią

Idealna fryzura dla odważnych kobiet. Przypomina grunge fryzurę bob carre z ogolonymi włosami po przeciwnej stronie grzywki.

Czytaj więcej: Fryzury odmładzające: 5 warstwowych fryzur dla kobiet po 50. roku życia!

Leave a Reply