6 błędów w tworzeniu stylizacji, których musisz unikać po 50 roku życia!

Dość trudno jest argumentować, że każda kobieta ma prawo ubierać się tak, jak jej się podoba. I jest w tym trochę prawdy. Są jednak kanony, których lepiej nie łamać. Przynajmniej nie, jeśli chcesz wyglądać śmiesznie. Dziś napiszemy o najczęstszych błędach, które niektóre kobiety po pięćdziesiątce po prostu popełniają bez zauważenia. Ale gdyby tego nie robiły, miałyby okazję wyglądać niesamowicie i stylowo.

Panterka

Nikt nie zachęca kobiet po pięćdziesiątce do noszenia workowatych strojów po babciach. Ale nie warto też ślepo podążać za modowymi trendami. A jednym z nich jest panterka. Tak, od dawna jest zaliczana do trendów w modzie i prawdopodobnie pozostanie nim jeszcze przez długi czas.

To prawda, że niektóre panie w ogóle nie wiedzą, jak nosić rzeczy z ,,panterką”. W końcu, jeśli przesadzisz istnieje ryzyko, że będziesz wyglądać wulgarnie i bez smaku.

Dlatego jeśli nie możesz żyć bez elementów garderoby w stylu lamparta lub tygrysa, dodaj je do swoich stylizacji, ale w bardzo małym stopniu. Na przykład możesz zdecydować się na strój w neutralnym, podstawowym kolorze. Do tego możesz dodać pasek, torebkę lub biżuterię, na której możesz się wyróżnić.

Bardzo duże dekolty

Prawie każda kobieta chce wyglądać uwodzicielsko, niezależnie od wieku. Nie zapominaj jednak, że wiek najczęściej objawia się nie tyle na twarzy, co na innych częściach ciała. Mogą to być kolana, dłonie i okolice dekoltu.

Dlatego powinnaś wybrać strój z najwyższą ostrożnością. I generalnie lepiej pamiętać, że nadmierna ekspozycja skóry to najgorszy wróg eleganckich pań. Nawet najpiękniejsza sukienka może zamienić się w nietuzinkową kreację.

Styl retro

Ten styl jest bardziej odpowiedni dla młodych przedstawicielek płci pięknej, ponieważ starszym kobietom ten styl może dodać kilka dodatkowych lat. To po prostu nie jest to, czego chcesz. Maksymalną dozwoloną rzeczą jest uzupełnienie stroju jednym elementem retro, ale nie ubieranie się w niego całkowicie.

Buty ,,babci”

Zapomnij o butach „babci”, bez względu na to, jak wygodne są. Teraz możesz znaleźć wiele stylowych alternatyw, w których Twoje stopy będą czuć się komfortowo.

Alternatywą dla tych staromodnych butów może być para butów z niską podeszwą lub para tenisówek.

Źle dobrana bielizna

Ze względów etycznych nie udostępniamy zdjęć kobiet, które wybrały niewłaściwą bieliznę. Nawet najbardziej znane gwiazdy mogą dać w tym względzie negatywny przykład. Dlatego dla pań po 50 roku życia bezwzględnym obowiązkiem jest noszenie wysokiej jakości biustonosza, który nie tylko podtrzyma klatkę piersiową, ale również ją uniesie. Dzięki temu biust będzie wyglądał atrakcyjnie pod ubraniem.

Trendy młodzieżowe

W pogoni za młodością niektóre panie nie widzą granicy między pięknem a śmiesznością. Dzięki temu na ulicy mamy okazję obserwować kobiety ubrane niechlujnie, w młodzieżowe trendy. Pamiętaj, że ubrania, które są dla młodych, wręcz przeciwnie, postarzeją się niemiłosiernie. A ta rzecz, która jest wybrana z uwzględnieniem wieku, wręcz przeciwnie, czyni cię atrakcyjną. Cóż, jeśli wybierasz rzeczy przeznaczone dla młodych ludzi, postaraj się jak najlepiej dopasować je do swojego stylu.

Na przykład, jeśli chcesz nosić podarte dżinsy, które są tak poszukiwane wśród młodych kobiet, należy nosić inne elementy garderoby ,,neutralne”. 

Jeśli spodobał Ci się artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!