7 błędów w fryzurze, które sprawiają, że wyglądasz starzej!

Dobra fryzura zwiększy Twoją pewność siebie i pomoże Ci wyglądać i czuć się młodziej niż jesteś, podczas gdy mniej dobra może Cię postarzyć zarówno wizualnie, jak i emocjonalnie. Jeśli nie popełnisz poniższych błędów, Twoje włosy zawsze będą wyglądać pięknie.

1. Ten sam styl

Łatwo ulec pokusie i nie zmienić swojego stylu przez lata, a nawet dekady. Ale prawda jest taka, że ​​fryzura idealna dla dwudziestoletniej dziewczynki może wyglądać śmiesznie, a nawet żałośnie na starszej kobiecie. Styliści zalecają radykalną zmianę wizerunku co najmniej co pięć lat.

2.  Zbyt ostre loki

Im jesteś starszy, tym bardziej miękkie powinny być twoje loki i większe twoje loki. Wybierz fryzury, które zawierają cienkie, lekkie, lekko kręcone pasma – wizualnie sprawią, że Twój wygląd będzie bardziej młodzieńczy.

3. Przesuszenie włosów

Z biegiem lat nasze włosy stają się bardziej podatne na działanie promieni słonecznych i agresywnych produktów do stylizacji. Szybko tracą wilgoć, stają się suche, matowe i łamliwe – dlatego tak ważne jest, aby dodatkowo zadbać o włosy, nawilżyć je i odżywić.

4.  Zbyt ciemna farba do włosów

„Radykalna czerń” i wszystko, co na nią wygląda, to najbardziej niefortunny wybór, jaki można sobie wyobrazić. Po pierwsze, zbyt ciemny kolor włosów sprawia, że ​​twarz wydaje się bledsza, wychudzona i zmęczona, a przez to starzeje się. Po drugie, ciemna farba podkreśli wszelkie niedoskonałości samych włosów – co również doda tylko naszym latom.

5. Agresywne produkty do stylizacji

Im częściej korzystasz z suszarek, żelazek i lokówek, tym bardziej zniszczone są Twoje włosy i tym bardziej Twój wygląd jest powiązany z wiekiem. Jeśli Twoja fryzura wymaga częstego stosowania tych produktów, koniecznie używaj ochronnych sprayów, odżywek oraz olejków i masek, które nawilżają i chronią włosy.

6. Rozdwojonych końcówek

Jeśli masz włosy podatne na uszkodzenia, szczególnie ważne jest, abyś zadbał o nie, a także podcinał rozdwojone końcówki na czas. Tymczasem im bardziej zaniedbane włosy, tym starszy wyglądasz.

7. Sztywna stylizacja

Jeśli używasz lakieru do włosów, dozuj go bardzo ostrożnie i uważaj, aby nie przesadzić: zbyt twarda, „drewniana” stylizacja sprawia, że ​​styl jest niedbały i sprawia, że ​​wyglądasz na starszą. Lepiej wybierać takie spraye i pianki, które nie mocno trzymają, ale zachowują miękkość.

Czytaj więcej: Jak wyglądać pięknie i naturalnie: 8 trików, które uwydatnią Twoje piękno

Leave a Reply