6 błędów, które nie pozwalają ci wyglądasz młodo

Kobiety powyżej 50 roku życia często popełniają dość typowe błędy, starając się wyglądać młodziej. Nie ma nic złego w samej chęci wyglądania świeżo i ciekawie, ale metody są często stosowane błędnie. Rezultatem jest odwrotny efekt. Tych 6 błędów nie upiększy dojrzałej kobiety i należy ich unikać.

1. Niewłaściwy rozmiar

Bardzo ważne jest, aby dobierać ubrania do swojego typu sylwetki. Dzięki temu strój będzie leżeć na krągłościach i podkreśli dostojeństwo. Pamiętaj, że liczy się nie tyle koszt ubrań, ile jakość krawiectwa i kroju. Możesz wyglądać luksusowo i elegancko nawet w niedrogich strojach.

2. Nacisk na seksualność

Kolejnym błędem kobiet po 50 roku życia jest seksualność. Sukienki i krótkie spódniczki w połączeniu ze szpilkami, głębokim dekoltem i jasnim makijażem nie dodają kobiecości nawet 20-latkom, a po 40 wyglądają wulgarnie i bez smaku. Po 40 latach urodę trzeba podkreślać poprzez eleganckie, porządne, wyraziste stroje.

3. Żywe wydruki

Duże, bezkształtne nadruki sprawiają, że wyglądasz na pełniejszą. Wybierz ubrania z pionowymi nadrukami lub ubrania z drobnym nadrukiem. Zwróć też uwagę na kolor. Unikaj kwaśnych, gwałtownych, zbyt jasnych kolorów. Jasne akcenty należy rozcieńczyć neutralnymi tonami.

4. Staromodne style

Wiele kobiet preferuje sprawdzone przez czas fasony, ignorując współczesne trendy w obawie, że będą wyglądać nie na miejscu. Ale to, co wczoraj działało świetnie, dziś wygląda śmiesznie i nie na miejscu. Jeden i ten sam styl od dziesięcioleci to jeden z pierwszych znaków, że kobieta nie umie stylowo się ubierać.

5. Złożone stroje

Minimalizm wygląda na drogi. Eleganckie kobiety unikają skomplikowanych detali na rzecz monochromatycznych, szlachetnych i minimalistycznych strojów. Proste i lakoniczne stroje zawsze wyglądały szlachetnie i elegancko. Wśród najkorzystniejszych kolorów są: biel, czerń, błękit, beż, brąz, odcienie pastelowe i kremowe.

6. Buty babci

Buty to najważniejsza część kobiecej garderoby. Są wszechmocne. Odpowiednia para butów może poprawić Twoją postawę, poprawić nastrój i zwiększyć pewność siebie. Na szczęście dzisiaj do wyboru są setki modeli. Modele, które nie kosztują dużo pieniędzy, piękniejsze modele niż „buty babci”.