5 złych rzeczy, które sprawią, że będziesz wyglądać starzej: kupuj je z większą ostrożnością po pięćdziesiątce

Chcesz znaleźć równowagę między podążaniem za modowymi trendami a własnym stylem ubioru w każdym wieku. Ale po 50 roku życia należy wziąć pod uwagę jeszcze jeden czynnik – niektóre rzeczy wyglądają nie na miejscu i staro, nawet jeśli są modne i dobrze wyglądają same w sobie. Jakie rzeczy kupować ostrożnie, aby nie zepsuć swojego wizerunku?

Ubrania w kolorach bagiennych i ziemistych

Brązowe, ciemnozielone i szarozielone odcienie co jakiś czas wracają na wybiegi. Wyglądają dobrze na niektórych kobietach, ale należy ich unikać po 50 roku życia.

Faktem jest, że takie odcienie optycznie bledną skórę, nadają jej niezdrowy odcień i podkreślają niedoskonałości. Sprawiają też, że strój jest bardziej ponury.

Dzianina z delikatnego materiału

Cienka dzianina to niedrogi wybór, zarówno pod względem ceny, jak i jakości. Cienkie dzianiny często można spotkać na półkach sklepów masowych. Ale rzadko wyglądają dobrze.

Modele te podkreślają również niedoskonałości figury. Ciasne dzianiny na ciele podkreślają każdą dodatkową fałdę, a luźniejsze ubrania z delikatnych dzianin wiszą i nadają sylwetce brzydki wygląd. Wybierając ubrania wykonane z cienkich tkanin, lepiej jest preferować ubrania bawełniane, jedwabne i satynowe – wyglądają na znacznie bardziej „drogie”.

Jeden rozmiar pasuje do wszystkich ubrań

Wiele kobiet po 50 roku życia przybiera na wadze. Utrzymanie harmonii w szóstej dekadzie życia jest trudniejsze ze względu na zmiany poziomu hormonów i inne czynniki. Nie jest to jednak powód, aby kupować ubrania w jednym rozmiarze dla wszystkich. Takie rzeczy sprawią, że będziesz wyglądać jak „babcia”.

Te ubrania sprawią, że sylwetka będzie jeszcze bardziej obciążona. Ale to nie znaczy, że musisz popadać w drugą skrajność i wybierać rzeczy, które są zbyt ciasne. Odzież należy dobierać z uwzględnieniem konkretnego typu sylwetki.

Materiały syntetyczne z różnymi kolorowymi wzorami

Syntetyczne bluzki, koszule i sukienki z oślepiającymi wzorami to jedne z najbardziej rozpoznawalnych oznak braku gustu. Połączenie taniej sztucznej tkaniny i absurdalnego, przesadnie złożonego i podkreślonego wzoru wygląda dwa razy taniej, a takie rzeczy dodatkowo podkreślają niedoskonałości skóry twarzy i szyi.

Nie powinnaś w ogóle odmawiać jasnych rzeczy, ale powinnaś je wybierać zgodnie ze swoim wyglądem, a nadruk powinien być powściągliwy lub całkowicie nieobecny. 

Buty

Przestarzały model butów może zepsuć cały starannie skomponowany wizerunek. To nie tylko poniża, ale od razu zdradza kobietę, która wciąż wzoruje się na modowych trendach swojej młodości.

Nie we wszystkim trzeba podążać za trendami, ale naprawdę lepiej jest zastąpić niektóre modele butów bardziej odpowiednimi. Tak więc nowoczesne wysokie buty mają długość tuż nad kolanem lub tuż poniżej tego obszaru, a czubki modnych butów są wąskie lub kwadratowe.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!