5 zasad pielęgnacji skóry, których przestrzega Jennifer Lopez

Jennifer Lopez wygląda dziś jeszcze lepiej niż 20 lat temu. Jej gładka, elastyczna cera ze zdrowym rumieńcem jest przedmiotem podziwu wszystkich kobiet, nawet tych, które są o dwie lub trzy dekady młodsze od gwiazdy. Aktorka od lat skrupulatnie dba o swoją cerę i zamiast inwazyjnych zabiegów, skupia się na utrzymaniu naturalnej zdolności skóry do odnowy. Przekonajmy się, jak wygląda pielęgnacja gwiazdy i czego możemy się od niej nauczyć, aby jak najdłużej cieszyć się młodą, jędrną cerą.

1. Złuszczaj regularnie

W rozmowie z magazynem People przyznała, że ​​najbardziej lubi peelingi chemiczne z użyciem kwasu glikolowego.Rzeczywiście, substancja ta ma zdolność wnikania nawet w głębsze warstwy skóry, stymulując tym samym syntezę kolagenu i elastyny.

Ponadto kwas jest bardzo skuteczny w rozjaśnianiu plam starczych i walce z trądzikiem. Najlepsze efekty uzyskuje się łącząc profesjonalny peeling chemiczny z kwasem glikolowym (można to zrobić w gabinecie kosmetycznym) z domowymi kosmetykami zawierającymi ten składnik.

2. Chroń swoją skórę przed słońcem

Jennifer ma korzenie latynoskie, więc jej cera ma naturalny, oliwkowy odcień. Ale to nie powstrzymuje jej przed opalaniem. Ekspozycja na słońce jest korzystna dla twojego zdrowia, ponieważ promienie słoneczne są naturalnym i obfitym źródłem witaminy D, a to oznacza więcej energii, zdrowsze zęby i mniejsze ryzyko raka.

Jednocześnie przebywanie na słońcu jest niebezpieczne ze względu na promienie ultrafioletowe, które wpływają na elastyczność skóry i mogą powodować czerniaki. Dlatego, jeśli chcesz opalać się na świeżym powietrzu, nie zapomnij użyć kremu z filtrem SPF 30-50 i czapki.

3. Głębokie oczyszczanie

Jennifer Lopez nigdy nie kładzie się do łóżka bez usunięcia makijażu. Piosenkarka robi to również po każdym treningu, aby pozbyć się sebum, które może prowadzić do rozwoju niedoskonałości. Twoja skóra zasługuje na cotygodniowy detoks. Bez makijażu – tylko nawilżenie, odżywienie i ochrona.

„Zawsze oczyszczam twarz po treningu” – przyznała w wywiadzie dla magazynu „Hello”. „Pomaga mi dogłębnie oczyścić pory i zachować świeży i zdrowy wygląd skóry”. Stosuj wyłącznie łagodne kosmetyki myjące, które nie naruszają warstwy hydrolipidowej skóry – olejki, żele i pianki bez SLS. Unikaj mydeł, które wysuszają skórę i zaburzają jej równowagę pH, ułatwiając rozwój bakterii.

4. Wysypiaj się

W nocy, kiedy śpimy, organizm rozpoczyna procesy regeneracyjne w skórze. Według Jennifer Lopez wystarczająca ilość snu jest kluczem do młodzieńczego wyglądu. Kiedy nie kładziesz spać do późna, stan skóry pogarsza się, a zmarszczki pojawiają się szybciej.

„Zasadą numer jeden, którą stosuję, jest odpowiednia ilość snu”, przyznała Jen w wywiadzie. „Idealnie chciałabym spać 9 lub 10 godzin, ale w każdym razie staram się spać przynajmniej 8 godzin”.

5. Samoakceptacja

Możesz mieć do dyspozycji cały arsenał kosmetyków i zabiegów, ale żaden z nich nie przyniesie dobrych rezultatów, jeśli nie rozwiniesz swojej samooceny – takie myśli wielokrotnie dzieliła w wywiadzie Jennifer Lopez.

“Kochaj siebie. Przestań się martwić o to, co myślą o tobie inni ludzie. Bo kiedy naprawdę kochasz siebie i jesteś szczęśliwy, ten stan odbija się na twojej twarzy, manifestuje się w twoim ciele – i to czyni cię naprawdę piękną” – powiedział J Lo.