5 wskazówek od stylistów, które naprawdę działają: każda kobirta może wyglądać pięknie

W tym artykule zebraliśmy 5 wskazówek od stylistów, których powinna przestrzegać każda kochająca siebie kobieta. Zostań z nami do końca!

Stwórz własną podstawową garderobę

Powiedziano nam, że baza powinna być neutralna: „Kolory szafy czarno-biało-szare są uniwersalne i pasują każdemu”. Osobiście te kolory mi nie pasują, więc brązy, kremy, świeże kolory to moja baza. Musisz wybrać elementy garderoby do swojej podstawowej garderoby, pamiętając o odcieniu skóry.

To samo dotyczy stylów: skoro jestem mamą i freelancerem, po co mi spódnica ołówkowa? Gdzie mogę w niej iść? Do przychodni z dzieckiem? Będzie to wyglądało głupio. Więc moimi podstawowymi elementami są dżinsy, dresy i nie tylko. Baza dobierana jest zawsze zgodnie ze stylem życia, jaki prowadzi dana osoba, a profesjonalni styliści kierują się sugestiami klientek, a nie listą „10 must have w garderobie”.

Neutralizacja

Jeśli około 15 lat temu nikt nie słyszał o metodzie neutralizacji i wiele kobiet nosiło sukienki barbie na wysokich obcasach, teraz przyjęło się „neutralizować” zbyt kobiece rzeczy spokojniejszymi. Na przykład bardzo kobiecą, luźną sukienkę zneutralizują sneakersy i skórzane kurtki. Poza tym w dużych miastach daleko nie zajedziesz na szpilkach.

Również klasyczne garnitury można nosić ze sneakersami, neutralizując w ten sposób ich surowość. Oczywiście nie dotyczy to sytuacji, w których wymagane jest przestrzeganie ścisłego dress code’u lub gdy wybierasz się na jakieś oficjalne wydarzenie.

Dodaj świeżości do swojego stroju

Absolutnie każdy strój będzie wyglądał bardziej elegancko, jeśli między ciałem a ubraniem będzie odległość co najmniej jednego centymetra, ponieważ strój zawsze musi być „wywietrzony”. Wiele osób obawia się, że w takich stylizacjach będą wyglądać pełniej, ale bądźmy szczerzy: szczupłą dziewczynę można zobaczyć nawet w bluzie z kapturem.

Nie wszystko musi być idealne

Wiele dziewczyn nie nosi bielizny, ponieważ szybko się marszczy, przez co ich strój będzie wyglądał na zaniedbany. Ale historia jest taka, że ​​nie powinnaś wyglądać zbyt dobrze. Jednak na stroju powinna być pewna niedbałość – to sprawi, że każda kobieta będzie elegancka.

Rzeczy oczywiście trzeba wyprasować, ale np. lepiej nie zapinać koszuli ze wszystkimi guzikami u góry. Idealnym rozwiązaniem jest podwinięcie rękawów, rozpięcie górnych guzików lub przerzucenie koszuli przez jedno ramię.

Proporcjonalność

Im większa kobieta, tym większa powinna być jej torebka i odwrotnie. Jeśli pełniejsza kobieta podniesie mini-torebkę, to na jej tle będzie wyglądać na jeszcze większą. To samo z nadrukami: jeśli chuda kobieta nosi duży nadruk, będzie wyglądać dziwnie. Lepiej wybrać mały lub średni. Ogólnie rzecz biorąc, przeciętne rzeczy pasują każdemu.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!