5 wskazówek, które ułatwią Ci chodzenie w szpilkach: przygotuj się do chodzenia po wybiegu jak prawdziwa modelka

Wysoki i stabilny obcas uatrakcyjnia kobiece nogi: optycznie je rozciąga i wysmukla. Warto zawczasu poćwiczyć chód, dobrać odpowiednie buty i poznać kilka tajemnic. W przeciwnym razie ryzykujesz paraliżem i często znosisz ból.

Przygotowanie mięśni

Naucz się chodzić na palcach przez sześćdziesiąt sekund, a potem na piętach. Zmień ciężar ciała na pięć do dziesięciu minut. To proste ćwiczenie wystarczy wykonać raz dziennie. Podążaj za postawą i energicznie wyprostuj plecy, aby szybko przyzwyczaić się do normalnej pozycji kręgosłupa. Upewnij się, że się poruszasz, nawet jeśli siedzisz przed komputerem. Przejdź się po korytarzu. Kup małą kulkę lub plastikową butelkę i tocz ją stopami między przerwami.

,,Właściwe” buty

Musisz mieć różne rodzaje obuwia: buty, kozaki, trampki, kapcie. Wskazane jest, aby nie zapoznawać się ze szpilkami, a tym bardziej z Louboutinami, od razu: stopniowo zwiększaj wysokość. Bądź przyjazna przy zakupie nowej pary. But nie powinien nigdzie naciskać ani uwierać. Idealnie, gdy ciężar jest równomiernie rozłożony na stopie. Unikaj ciasnych skarpet i podeszew, które są zbyt cienkie.

Bezpieczne chodzenie

Podczas chodzenia stopa musi wylądować na całej powierzchni i unieść piętę. Po prostu zgrabne kroki, od pięty do palców, pewnie na prostych nogach. I daj rękom swobodę, nie chowaj w kieszeniach swoich rąk.

Łagodzenie zmęczenia

Po ciężkim dniu, zakupach, długim pobycie na nogach, zdecydowanie potrzebujesz relaksu. Usiądź na krześle i rozprostuj nogi, a nawet połóż je na oparcie kanapy. Po zabiegu warto wziąć kąpiel z dodatkiem soli morskiej i mięty pieprzowej lub eteru lawendowego. Jeśli masz skłonność do obrzęków, wskazane jest zamrożenie kostek lodu i nałożenie ich owiniętych w szmatkę na problematyczne miejsca.

Wkładki ortopedyczne

Zapobiegają poślizgom i zmniejszają zmęczenie. Jeszcze większy komfort zapewniają specjalne wkładki. Alternatywnie sprawdzają się podkładki antypoślizgowe z reliefową powierzchnią. Istnieje wiele opcji, powinnaś wybrać tę, która jest najbardziej odpowiednia dla Twojej sylwetki i zadań.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!