5 ukąszeń owadów, które musisz znać

Zaczerwienienie na skórze, które powoduje nieprzyjemne drapanie? Kto jest autorem tego ukąszenia? Komar, kleszcz czy pchła? Nie możesz być tego pewien, ponieważ wszystkie ukąszenia owadów są podobne. A skąd wiesz, które z nich jest niebezpieczne, a które nie? Aby dowiedzieć się, jak je rozpoznać, obejrzyj ten film do końca. I oczywiście zasubskrybuj kanał.

Latem owady po prostu roją się, są w powietrzu, na trawie, na drzewach i naprawdę im się to nie podoba, gdy ingerujemy w ich siedlisko. Dlatego nas gryzą. A teraz przeanalizujemy 5 rodzajów ukąszeń, z wyjątkiem komara, abyś mógł je rozpoznać.

5. Żądło osy
Jest to bardzo bolesne, a miejsce użądlenia może być bardzo spuchnięte. A dla niektórych osób takie użądlenie zagrażają życiu. Chodzi o alergie. Jeśli w ciągu godziny, oprócz miejscowej reakcji, nie pojawią się żadne inne objawy, to w porządku. Poddaj się działaniu środka dezynfekującego i połóż coś zimnego na użądlenie. Nic ci nie grozi!

4. Ukąszenie pluskwy
Pluskwy lubią przebywać w naszym pobliżu i w przeciwieństwie do osy lub pszczoły, jej ugryzienia są mało widoczne i są zauważalne tylko rano. Z reguły pluskwy nie wywołują infekcji, ale podobnie jak w poprzednim przypadku mogą spowodować reakcję alergiczną. Pluskwa gryzie kilka razy, a po czerwonych znakach można prześledzić całą jego ścieżkę.

3. Ukąszenie pająka
Większość ugryzień pająków jest nieszkodliwa, w wyniku czego pojawia się zaczerwienienie, jak po ukąszeniu większości owadów. Ta lokalna reakcja zwykle znika po kilku godzinach. Pierwsza pomoc w tym przypadku polega na umyciu ugryzienia mydłem i wodą i nałożeniu kostki lodu.

2. Ugryzienie pcheł
Ukąszenie pcheł można łatwo pomylić z ukąszeniem komara. Ponieważ miejsce ugryzienia wygląda jak spuchnięta czerwona kropka. Z reguły pchły atakują przede wszystkim kończyny. Ten sam owad może cię ugryźć kilka razy, więc odległość między ugryzieniami wynosi od 1-2 centymetrów. Pchły mogą być również nosicielami chorób, ale jest to niezwykle rzadkie.

1. Ukąszenie kleszcza
Na pewno jest bardziej niebezpieczny niż wymienione wcześniej owady. Kleszcze są nosicielami wielu chorób, z których najbardziej niebezpiecznymi są borelioza i kleszczowe zapalenie mózgu. Oczywiście niewielu ugryzionych jest zarażonych tymi dolegliwościami, ale istnieje takie ryzyko. Z tego powodu niektórzy uważają, że należy przyjmować antybiotyki po ukąszeniu kleszcza. Jednak lekarze są pewni, że jeśli nie wystąpią takie objawy, jak migrena, gorączka, osłabienie, ból mięśni lub stawów, profilaktyka antybiotykowa nie jest wymagana. Niebezpieczną oznaką jest czerwona kropka otoczona czerwonym pierścieniem o regularnym kształcie, który rozchodzi się przez parę dni.

To wszystko na dzisiaj. Mam nadzieję, że informacja będzie przydatna. Do zobaczenia wkrótce. Cześć.

Leave a Reply