5 trendów w modzie XX wieku, które teraz nas śmieszą

Jeśli chodzi o modę, staje się jasne, że ma ona charakter cykliczny. Albo nosimy buty, które były modne w latach 90., albo sukienki, które były noszone od lat 50., w dokładnie tym samym stylu, stają się niezrównanym trendem.

Ale oczywiście nie oznacza to, że absolutnie wszystkie trendy ubiegłego wieku pozostają aktualne 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Wręcz przeciwnie, wiele z przeszłości może nas teraz zaskoczyć, a nawet rozśmieszyć ich irracjonalność.

Stroje kąpielowe

Teraz jesteśmy przyzwyczajeni do strojów kąpielowych, które odsłaniają niemal całe ciało. Ale byłoby mało prawdopodobne, aby takie coś zostało zrozumiane w latach 20., ponieważ modne były zupełnie inne produkty.

Kobiety nosiły specjalne kostiumy, które były wykonane z bardzo gęstej dzianiny. Modele zdobiono ponadto falbankami: niektóre kobiety nadal nosiły specjalne pończochy kąpielowe.

Meloniki i kapelusze

Zabawne dodatki nawiedzały Europę, takie jak filcowe kapelusze i mini wersje meloników. To zabawne, że takie czapki nie pasowały wszystkim, ale i tak były aktywnie noszone!

Oczywiście takie osobliwe dodatki, a nawet z aktywną dekoracją, często psują wygląd większości pań.

Rajstopy ze wzorami

Prawdziwy „hit” lat 90. Ponadto rajstopy i pończochy były niezwykle popularne: geometryczne wzory, figlarna siateczka i po prostu rajstopy w różnych odcieniach – wszystko było bardzo cenione.

Ale teraz takie rzeczy z akcentem nie są szczególnie popularne. Takie rajstopy dziś kojarzą się z tanią wulgarnością, ale kolorowe rajstopy są bardziej dla młodych dziewcząt i trudno zbudować nowoczesny i elegancki wygląd z takim detalem.

Futurystyczna moda lat 60

Bardzo ciekawa gałąź mody. Może nasi przodkowie naprawdę myśleli, że tak będzie wyglądać przyszłość. Niezwykłe kształty, metale i zwięzłość – wszystko wydawało się dziwne, a czasem nawet przerażające.

Oczywiście minęło 60 lat i nikt nie zaczął nosić takich ubrań, ale jako swego rodzaju trend futuryzm był czasem bardzo dziwny i zabawny.

Sportowa odzież

Ot, niezmienny szczegół lat 80. W końcu ten okres to była prawdziwa era sportu. Legginsy niemal od zawsze uzupełniały stylowy strój sportowy.

W dobrym sensie legginsy były rzeczywiście niezbędnym dodatkiem, ponieważ pomagały tancerzom i sportowcom utrzymać odpowiednią temperaturę nóg. Ale oto pytanie, dlaczego są one potrzebne w życiu codziennym, prawie nikt nie potrafił jednoznacznie odpowiedzieć.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!