5 trendów farbowania włosów w 2022 roku

Od kilku lat bardzo modne są włosy o kolorze blond i złożone techniki koloryzacji. Klasyczne ombre walczyło z balajażem, a potem wspólnie próbowali odebrać mistrzostwo techniką szatusz.

1. Czerwone odcienie

Czerwony odcień jest modny, ale nie każdy odważy się na farbowanie włosów w tym kolorze.

Jasne boki

Kolorowe bloki na włosach to gorący trend. Co więcej, grzywka i pasma przy twarzy są ufarbowane na jasne odcienie, dzięki czemu kolor jest akcentem we fryzurze. Od pastelowych tonów w tym sezonie modowym fryzjerzy preferują bogate odcienie: malinowy, turkusowy, niebieski i jasnozielony.

Farbowanie połowy włosów

Farbowanie włosów Cruella Deville stało się popularne po premierze filmu Cruella z Emmą Stone w roli głównej. Istotą tej niezwykłej techniki jest farbowanie włosów po różnych stronach przedziałka na różne kolory. Dokładnie połowa włosów ma jeden odcień, a druga – inny.

Dodamy, że na początek można wykonać to szamponetką, dzięki czemu szybko pozbędziemy się tego, jeśli się nam nie spodoba.

Farbowanie na nienaturalne kolory

Koloryzacja pozostaje popularna w tym sezonie mody. Preferowane są nasycone jasne odcienie. Nawiasem mówiąc, kolorowe włosy można zobaczyć nie tylko na kobietach na ulicy, ale także na światowych wybiegach.

Kolorowe włosy w żywych odcieniach

Słynne ombre w odcieniu blondu została zastąpiona jasnymi przejściami kolorów. Kolorystyka z przejściem od ciemnych włosów do bogatych neonowych końcówek to szczyt tego sezonu mody. Rozświetlanie możesz też tutaj zastosować– dzięki temu koloryzacja utrzyma się dłużej na włosach bez konieczności odwiedzenia w niedalekiej przyszłości fryzjera. 

Kolorowe włosy to główny hit tego sezonu mody. A nawet jeśli nie jesteś gotowa na tak drastyczne zmiany, nie spiesz się z poddaniem się. Zamiast trwałego farbowania poeksperymentuj z lakierami do włosów, pastami i kolorowymi żelami. Pomogą ufarbować kilka pasemek włosów na pożądany kolor, a następnie łatwo je zmyć wodą.