5 sztuczek, które pomogą Ci wyglądać drogo bez wydawania fortuny!

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrozumieć, jest to, że drogie oznacza proste i lakoniczne. Współczesna moda coraz częściej zwraca się w stronę minimalizmu, który jest najprostszym sposobem, aby wyglądać jednocześnie elegancko, kobieco i drogo. Oto 5 sztuczek, które sprawią, że Twój strój będzie droższy.

1. Ostrożnie wybierz rozmiar

Bardzo ważne jest, aby dobierać ubrania do swojego typu sylwetki. Dzięki temu strój będzie leżeć na krągłościach i podkreśli dostojeństwo. Pamiętaj, że liczy się nie tyle koszt ubrań, ile jakość krawiectwa i kroju. Możesz wyglądać luksusowo i elegancko nawet w niedrogich strojach.

2. Kolor ma znaczenie

Minimalizm wygląda na drogi. Eleganckie kobiety unikają skomplikowanych detali na rzecz monochromatycznych, szlachetnych i minimalistycznych strojów. Wśród najkorzystniejszych kolorów są: biel, czerń, błękit, beż, brąz, odcienie pastelowe i kremowe. Oto przykład tego, jak prosty strój może wyglądać drogo.

3. Weź pod uwagę tkaninę

Niektóre tkaniny, takie jak syntetyki, nigdy nie będą wyglądać na drogie. Wybierz wysokiej jakości bluzki, wykonane z miękkich materiałów, takich jak len, bawełna, jedwab czy szyfon. Nadadzą Ci szlachetnego i eleganckiego wyglądu oraz sprawią, że poczujesz się dobrze.

4. Użyj akcesoriów

Uzupełnij każdy strój akcesoriami. To nie musi być biżuteria. Okulary, kolczyki, pierścionki, apaszki, naszyjniki, rękawiczki, torebki – wszystko to doda elegancji Twojej stylizacji. Mądrze dobrane dodatki mogą zamienić zwykły strój w wyrazisty i elegancki.

5. Skorzystaj z podstawowej garderoby

Elegancja to prostota i jakość. Zainwestuj w podstawowe elementy garderoby. Jeśli nosisz proste, schludne i wysokiej jakości ubrania – nie możesz wyglądać tanio. Oto przykład, jak stylowo może wyglądać strój z trampkami, koszulą i spodniami.