5 sztuczek, które odmłodzą Twój wizerunek: przyciągniesz spojrzenia wszystkich

W komentarzach pewna pani zapytała, dlaczego radzimy nie młodym dziewczynom, a starszym kobietom. Ponieważ wszystko jest wybaczane młodości: bez względu na to, jak ubiera się kobieta poniżej 25 roku życia, wszystko zostanie przypisane auto ekspresji. Ze starszymi paniami wszystko jest inne…

Dlatego uczymy się „odmładzać wizerunek”. To łatwiejsze niż się wydaje.

Podwiń rękawy

Dłonie starzeją się z wiekiem, ale nadal są jedną z najbardziej eleganckich części ciała, a większość ludzi ma piękne nadgarstki. Takie zadbane dodają szyku i elegancji.

Nowoczesne buty

Te miękkie skórzane mokasyny mogą być bardzo wygodne. Poza tym najważniejsze, żeby buty były modne.

Anty modne buty natychmiast postarzają cię zarówno psychicznie, jak i fizycznie. Moja teściowa absolutnie nie chce nosić modnych butów, ale jak je założy, od razu wygląda młodziej.

Weź pod uwagę swoją sylwetkę

Nawet na naszej stronie jest milion artykułów o typach sylwetek. Dlaczego praca nad sylwetką jest ważna? Bo rzeczy z kapturami, wiszące jeden na drugim, wyglądają jak kapusta i kojarzą się z babciami (ubierają się tak, żeby nóg nie było widać).

Nawet jeśli jesteś pełniejsza, nadal musisz podkreślać swoje mocne strony, na przykład kostki, nadgarstki i tak dalej.

Materiały

Wybierz tkaniny matowe i o gładkiej powierzchni, które nie odbijają światła i nie tworzą wizualnego „szumu” w pobliżu twarzy.

Satyna, aksamit, jedwab i lureks odbijają światło i podkreślają wszelkie niedoskonałości cery. Pomarszczone materiały mogą również dodać wieku.

Co robić? Albo w ogóle ich nie kupuj, albo nie noś ich w okolicach twarzy, albo nakładaj matowe tekstury na wierzch.

Formalny styl

Są ubrania, które zachowują swój kształt. Jest to szczególnie ważne przy wyborze płaszczy, kurtek i kardiganów. Ważne jest, aby ubrania nie wisiały na tobie, jak na buddyście, ale zachowywały swój kształt.

Dlaczego? Miękkie, pogniecione ubrania jeszcze bardziej podkreślają niedoskonałości cery, więc dbaj o nie.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!