5 sposobów jak wyglądać szczupło na zdjęciach

Wiele osób uważa, że ​​tylko smukłe piękności mogą dobrze wyglądać na zdjęciu. To kompletna bzdura! Sekret pięknych fotografii tkwi nie tyle w idealnych figurach, co w umiejętności znalezienia odpowiedniego kąta i odpowiedniej pozy. Dziś porozmawiamy o 5 trikach w fotografii, dzięki którym nawet dziewczyna z krągłościami będzie wyglądać świetnie!

1. Nie odpręż się

Dziewczyny w rozmiarze plus lepiej unikają zrelaksowanej pozy. Można odnieść wrażenie, że dolna część ciała jest bardzo masywna, a talii w ogóle nie ma. Zalecamy odwrócenie ¾ do aparatu, wyprostowanie pleców i wciągnięcie brzucha.

Dzięki temu linia ramion i bioder będzie wyglądała na znacznie węższą. Nie przyciskaj rąk do ciała, aby nie powstała iluzja „kwadratowej” figury. Lepiej położyć rękę na talii, skupiając się na niej.

2. Obróć jedną stopę

Kilka lat temu na ogromie Instagrama przetoczyła się fala trendu „leg et”. Znane insta divy wystawiały zdjęcia pokazujące krzywizny ich bioder, a złośliwi krytycy żartowali i tworzyli zabawne parodie. I na próżno! W końcu ta technika czyni pozę bardziej elegancką i podkreśla godność postaci.

Wystarczy więc postawić jedną stopę na palcu i lekko wsunąć kolano do wewnątrz. Kolejny sekret: aby nie skupiać się na niedociągnięciach na brzuchu lub bokach, możesz niejako „przypadkowo” zakryć ten obszar ręką, jak pokazano na zdjęciu. Voila!

3. Zrób zdjęcia od dołu

Jednym z głównych sekretów długich i smukłych nóg na zdjęciu jest nieco niższy kąt. Działa to również w drugą stronę – widok z góry sprawi, że nogi będą krótkie, a ciało nieproporcjonalne.

A jeśli dodasz poprzednie wskazówki: wyprostuj ramiona i postaw stopę na palcu, efekt będzie imponujący.

4. Nie skupiaj się na biodrze

Aby dolna część ciała nie wyglądała na zbyt masywną, nie skupiaj się na przedniej części uda. Konieczne jest rozłożenie ciężaru ciała na obie nogi, wtedy na zdjęciu będą wyglądały na długie i napięte.

5. Usiądź jak dama

Aby uzyskać piękne ujęcie, musisz usiąść na krawędzi siedziska pół bokiem, wyprostować plecy i obrócić nogi po skosie. Lepiej nie składać kolan, a ponadto nie kierować ich w ramę – spowoduje to nieproporcjonalność ciała. Aby biodra wyglądały na szczuplejsze, nie powinny leżeć całkowicie na powierzchni krzesła czy sofy, a jedynie lekko go dotykać.

Bonus: Wyglądaj na mniejszego niż twój mężczyzna

Im bliżej aparatu znajduje się obiekt, tym jest większy. Możesz np. odwrócić ¾ w stronę aparatu lub stanąć za ramieniem młodego mężczyzny. Aby uzyskać pozytywny efekt, pomocne będzie również umieszczenie aparatu dalej niż wyciągnięta ręka.