5 skutecznych sposobów na usunięcie nieprzyjemnego zapachu z lodówki: pozbądź się go szybko i łatwo!

Dlaczego Twoja lodówka brzydko pachnie?

Nieprzyjemny zapach w lodówce może być spowodowany niewłaściwą higieną, przechowywaniem przeterminowanej żywności i innymi problemami. Dlatego warto przeanalizować popularne sposoby, które pomogą pozbyć się nieprzyjemnego zapachu w lodówce.

Najpierw musisz sprawdzić lodówkę i pozbyć się przeterminowanych produktów. W niektórych przypadkach przyczyną jest otwór drenażowy, w którym zamarzła woda. Aby uniknąć nieprzyjemnego zapachu, należy regularnie czyścić otwór. Innym częstym powodem jest gumowa uszczelka, która doskonale pochłania zapachy. Różne zapachy szybko wchłaniają się w plastik, więc nie ma potrzeby odkładania czyszczenia lodówki na później.

Eliminacja źródła zapachu

Najpierw musisz usunąć wszystkie produkty z lodówki i umyć wszystkie powierzchnie. Do czyszczenia doskonale nadaje się roztwór z sody oczyszczonej i octu. Aby go przygotować, musisz wymieszać 2 łyżki sody oczyszczonej i taką samą ilość octu w litrze wody.

Możesz także kupić specjalne produkty przeznaczone do czyszczenia lodówki. Produkty te doskonale usuwają brud i zapachy. Producenci zazwyczaj sprzedają te produkty w postaci sprayu. Korzystając z tych produktów, postępuj zgodnie z instrukcjami.

Jeśli nie możesz pozbyć się problemu za pomocą tych metod, możesz również kupić pochłaniacz zapachów. To świetne narzędzie zapobiegawcze, które pomoże szybko rozwiązać problem. Urządzenie można po prostu umieścić na półce w lodówce. Okres jego ważności jest zwykle wskazany na opakowaniu.

Naturalne metody

Istnieje wiele popularnych sposobów, które również skutecznie usuwają zapachy.

Soda oczyszczona

Doskonale pochłania każdy zapach. Jeśli zamierzasz skorzystać z tej metody, wystarczy włożyć do lodówki otwartą paczkę sody oczyszczonej. Można ją również wsypać do jakiegoś pojemnika. Soda straci swoje właściwości w ciągu miesiąca, więc trzeba będzie ją wymienić.

Kawa

Cechą charakterystyczną kawy jest zdolność pochłaniania nieprzyjemnych zapachów. Wystarczy umieścić szklankę kawy rozpuszczalnej w lodówce. Należy ją zmieniać co miesiąc. Kawa zlikwiduje przykry zapach już w kilka dni.

Sól i cukier

Na talerz wsyp kilka łyżek soli lub cukru. Następnie włóż do lodówki. Produkty te należy wymienić po 2 tygodniach.

Gazeta

To niestandardowa metoda, ale naprawdę skuteczna. Jeśli zamierzasz ją użyć, będziesz musiała zgnieść kilka arkuszy gazet i położyć je na bocznych półkach. Gazety powinny być zmieniane co tydzień. Możesz również włożyć gazetę do zamrażarki.

Ciemny chleb

W każdej komorze lodówki należy umieścić kilka kawałków ciemnego pieczywa. Doskonale pochłania nieprzyjemne zapachy. Nie zapomnij co dwa dni zmieniać kromek chleba.

Jeśli spodobał Ci się artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!