5 skutecznych sposobów dbania o dłonie.

Czy uważasz, że zmarszczki na twarzy są pierwszą oznaką starzenia? Tak nie jest. Ręce, tak, nie zdziw się, to ręce pierwsze się starzeją. Mimo to w pogoni za pięknem i przedłużeniem młodości kobiety dokładają wszelkich starań, aby dbać o swoją twarz, zwracając znacznie mniejszą uwagę na dłonie.

Powinnaś jednak wiedzieć, że ochronna warstwa lipidowa na skórze dłoni jest bardzo cienka, praktycznie znika z wiekiem, przyspieszając w ten sposób efekt starzenia. Ponadto ręce są codziennie narażone na działanie różnych domowych chemikaliów, które są bardzo szkodliwe dla skóry.

W rzeczywistości dbanie o skórę jest dość proste nawet przy pomocy podstawowych naturalnych składników, które łatwo znaleźć w sklepie, a nawet w lodówce.

Oto 5 wspaniałych środków, które pomogą zapobiec starzeniu się dłoni!

  1. Maseczka z białka i miodu.

Eksperci są pewni – taka maseczka nadają skórze elastyczność. Wystarczy wymieszać białko z łyżką miodu, nałożyć miksturę na dłonie i pozostawić do wyschnięcia. Następnie należy zmyć ciepłą wodą i umyć ręce olejem kokosowym. Efekt jest widoczny natychmiast.

  1. Maseczka ziemniaczana.

Ugotuj kilka średnich ziemniaków, ubij je i dodaj dwie łyżki miodu, oliwy z oliwek i mleka. Dobrze wymieszaj i nałóż miksturę na dłonie na 15 minut, a następnie spłucz ciepłą wodą. Powstałą maskę można użyć kilka razy, dlatego należy ją przechowywać w lodówce. Procedurę zaleca się powtarzać 2-3 razy w tygodniu.

  1. Masaż olejkiem z ostropestu.

Ten olejek przywróci elastyczność i młodość dłoniom. Jest bardzo odżywczy, ponieważ zawiera witaminy A, D, E, K, kompleks witamin B, saponiny, makro- i mikroelementy, takie jak potas, selen, mangan, jod, wapń. Olej ten jest w stanie chronić skórę przed negatywnym działaniem słońca i szkodliwymi substancjami zanieczyszczonego powietrza. Masaż skóry olejem z ostropestu można stosować codziennie bez późniejszego mycia rąk.

  1. Masaż cukrem i cytryną

Połączenie tych produktów to nie tylko dobra przekąska, ale także doskonale poprawi mikrokrążenie krwi w skórze dłoni. Wystarczy wycisnąć trochę soku z cytryny i dodać trochę cukru. Powstałą masą należy masować ręce, a następnie spłukać je ciepłą wodą, a później zimną wodą.

  1. Olej migdałowy

Jest dobrym kremem nawilżającym do rąk. Postępuj zgodnie z poniższą procedurą: masuj ręce olejem migdałowym, a następnie zanurz je w misce z zimną wodą na 5 minut. Następnie wytrzyj ręce i nałóż gruby krem, a następnie załóż bawełniane rękawiczki na całą noc. Rano będziesz mile zaskoczona. Nawiasem mówiąc, w razie potrzeby olej migdałowy można zastąpić wazeliną.

A na koniec! Jeśli chcesz zapobiec starzeniu się dłoni, myj naczyia w lateksowych rękawiczkach, noś także ciepłe rękawiczki zimą.

Mam nadzieję, że ci się podobało. Wypróbuj te wspaniałe maseczki i napisz o swoich wrażeniach w komentarzach. Wszystkiego najlepszego!

 

Leave a Reply